Државна лотаријa додели уште еден автомобил BMW X1

Државна лотарија продолжува да ниже среќни приказни кои ги раскажуваат нашите најсреќни добитници.

Еден од нив е и Валентин Христовски од Битола со којшто се запознавме и му ги предадовме клучевите од прекрасниот BMW X1. Валентин, пресреќен, ни ја раскажа својата среќна приказна пред салонот за автомобили М - Кар каде што Маријана му ги предаде клучевите од автомобилот.

Имено, Валентин е голем обожавател на BMW автомобили и мотори и тоа е главната причина што инстант лозот Мини и Макси му е омилен од инстант лотаријата на Државна лотарија. Тој со својата сопруга купува секојдневно по неколку лоза, но неколку денa пред да го купи добитниот лоз, како што ни кажа, чувствувал дека ќе се случи нешто големо.

Од среќното продажно место „Вагабонд“, на Широк Сокак во Битола купиле неколку лоза Мини и Макси, како и секогаш, надевајќи се на главната добивка, но овојпат биле во право. Еден од неколкуте лоза ги открил трите симболи на BMW кои означуваат само едно - главна добивка.

Во семејството Христовски на среќата ѝ немало крај. Иако, веќе имаат автомобил, Валентин вели дека отсега со задоволство ќе го вози новиот BMW X1 затоа што за еден месец очекуваат принова во семејството, па овој автомобил доаѓа во вистинско време поради неговиот комодитет.

Среќниот добитник замина за Битола со новиот автомобил, но вети дека ќе продолжи да ги игра игрите на среќа на Државна лотарија затоа што тоа е омилена забава во семејството, а со среќата никогаш не се знае.

За потсетување, нашите играчи ги очекуваат уште автомобили од инстант лозот Мини и Макси, а ние со нетрпение ги очекуваме да ги раскажеме Вашите среќни приказни.

*Промотивен текст

реклама

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Советот на Европа предупреди за биотероризам по пандемијата на COVID-19

Read more

Силна бура ја погоди Австралија

Read more

Промо

Вклучете се во Lyconet мрежата и заработувајте брзо и лесно од удобноста на вашиот дом

Read more

Mobile - Ново постпејд портфолио на Македонски Телеком

Read more

Forza во борба со КОВИД-19 преку различни иницијативи за помош на општеството

Read more

Веќе не мора да одите во казино, дозволете казиното да дојде кај Вас

Read more

Ново

  • play_arrow

Силно невреме во северниот дел на Хрватска

Читај повеќе

Шпанија го укинува карантинот за странски туристи од 1 јули

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Силна бура ја погоди Австралија

Читај повеќе

Двајцата пациенти на кои им беше трансплантиран бубрег се во добра здравствена состојба

Читај повеќе
  • play_arrow

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пролетни крокети од компири

Читај повеќе
  • filter

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Читај повеќе

Советот на Европа предупреди за биотероризам по пандемијата на COVID-19

Читај повеќе