Државна видеолотарија во крводарителна акција засилена од неколку славни личности

Негувајќи ги заложбите за општествена одговорност, тимот на Државна видеолотарија денес во хумана мисија. Во просториите на Даре Џамбаз, реализиравме крводарителна акција која ја поддржаа неколку јавни личности.

Државна видеолотарија во соработка со Црвениот крст и Заводот за трансфузиологија – Скопје, денес, петок 06.12.2019 во просториите на Даре Џамбаз, реализираше крводарителната акција. Во оваа акција вработените заедно со неколку јавни личности, даруваа крв.

Претседателот на ККФ Перо Антиќ, автомобилскиот шампион Игор Стефановски Иџе, кошаркарката на ЖКК Вардар, Јована Петрушевска, кошаркарот на КК Работнички Виктор Ефремовски и позната Зорица Црношија, го збогатија списокот крводарители на Државна видеолотарија.

Акцијата која започна во 9 часот, веќе е убава хумана традиција, која ја практикуваме еднаш во годината како колектив, додека голем дел од вработените практикуваат и индивидуално да поддржуваат вакви хумани активности.

На овој начин Државна видеолотарија ја негува и поттикнува солидарноста и одговорноста на нашите вработени, во насока на давање корпоративен придонес во градењето и негувањето на подобро општество за сите.

*Промотивен текст

реклама

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Read more

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Read more

Арнолд Шварценегер стана дедо

Read more

Живот

Арнолд Шварценегер стана дедо

Read more

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Read more

Лилјана, Христијан и Емри се пациентите кои добија нов бубрег

Read more

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

Read more

Магазин

  • play_arrow

Најскапата маска против COVID-19 е од злато и дијаманти

Читај повеќе

Колку калории се трошат за време на сексот?

Читај повеќе

Арнолд Шварценегер стана дедо

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајк Тајсон три рунди се бореше со ајкули и победи со „нокаут“

Читај повеќе

Зошто некои луѓе минуваат со полесни симптоми, а други се борат за живот?

Читај повеќе

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Читај повеќе
  • play_arrow

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Читај повеќе
  • play_arrow

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Читај повеќе
  • filter

Највисокиот монтажен облакодер во светот се гради во Сингапур

Читај повеќе