Дубаи: Очекувања vs. реалност

Дубаи е можеби најпознатиот град на Обединетите Арапски Емирати, со репутација дека е магнет за привлекување на богати и познати личности.

Но, каков е всушност животот таму? Новинарот на BBC, Френк Гарднер, објаснува дека не е сè како што изгледа. 

Погледнете го видеото.

реклама

Свет

Бајден со признавање на геноцидот врз Ерменците ќе ги наруши односите со Турција

Read more

Русија почна со повлекување на трупите и опремата од Крим

Read more

Гејтс: Се ближи крајот на пандемијата

Read more

Студија: Една доза вакцина значително ја намалува инфекцијата со коронавирусот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Топ 10 филмски парови кои се различни видови

Read more
play_arrow

Најдобриот рецепт за посни крофни

Read more
play_arrow

Netflix објави трејлер за СФ трилерот „Oxygen“

Read more
play_arrow

Седум начини како да ја намалите болката по вежбањето

Read more
play_arrow

Нашата планета, нашиот дом

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за стомачни мускули со Памела

Read more
play_arrow

Дај ми да се напијам

Read more
play_arrow

23 трикови за преживување што ќе ви бидат од корист

Read more
play_arrow

Спасување дете од воз во последен момент

Read more
play_arrow

Група луѓе излегоа од автомобилите за да го расчистат патот за амбулантно возило

Read more
play_arrow

Спасување ранета кукавица

Read more
play_arrow

Кој е најболниот убод од инсект?

Read more