„Dubioza kolektiv“ со нов спот: Босанците одат во вселената

Популарната босанска група го претстави видео записот за песната „Space Song“, која е дел од нивниот „неколкупати ненаградуван“ албум „#fakenews“.

„Босанската вселенска агенција (БОСА), за чие постоење досега се шпекулираше по медиумите, ги лансираше првите босански астронаути во вселената! Во нивното прво обраќање до јавноста тие истакнаа дека 'Ова е мал чекор за странците, но голем за Босанците'“, се вели во соопштението на „Dubioza kolektiv“.

Доколку го читате ова со неверување - делумно имате право. БОСА е вистинска институција, но засега само во новиот спот на „Dubioza kolektiv“. Членовите на бендот ја коментираа целата мисија:

„Развојот на вселенската програма бара долгогодишна работа и огромни суми пари што ги немаме во Босна. Затоа, Босанската вселенска агенција се сврте кон усовршување на производството на халуциногени вселенски колачиња, со кои секој може ефтино и безбедно да патува до вселената и назад. Бидејќи многумина и онака не веруваат дека човекот слетал на Месечината и дека мисиите на Apolo биле исценирани, нашата вселенска програма од старт се потпре на овие факт и со тоа им заштеди пари и ресурси на даночните обврзници. Зошто да праќање луѓе на Месечината кога половина од народот и онака нема да верува дека сме биле таму!?“, велат тие.

Remote video URL
реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Музика

Џеси Џеј објави нова песна по четири години

Read more

Публиката се враќа на овогодинешните MTV Music Video Awards

Read more

Били Ајлиш ги шокираше фановите со новиот спот

Read more

Рики Мартин за неговата сексуалност: Со години бев збунет

Read more
 

Сцена

Пристигнува спин-оф за популарната серија „American Horror Story“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Cruella“

Читај повеќе

Проекција на дигитално реставрираната копија на „Фросина“ во Кинотека

Читај повеќе

Сандра Булок и Бред Пит ќе глумат во филмот „Bullet Train“

Читај повеќе
  • play_arrow

„A Quiet Place 2“ стана филм со најголема заработка во текот на пандемијата

Читај повеќе

Ris Flower, “All I Wanna Know” прв сингл од новиот проект “Live Power Session”

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Почина Нед Бити, најангажираниот актер во Холивуд

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеси Џеј објави нова песна по четири години

Читај повеќе