Џуд Ло создал парфем со мирис на пот, крв и измет, сакал да ја долови новата улога

Холивудскиот актер Џуд Ло за потребите на својата нова улога се одлучил на необичен потег создавајќи парфем што мириса на крв, пот и измет.

На прес-конференцијата одржана вчера на Канскиот филмски фестивал, актерот откри дека создал парфем за подобро да ја прикаже улогата на кралот Хенри VIII во новиот филм „Firebrand“.

Според него, тој сакал да ги прикаже последните денови на покојниот монарх со неговата шеста и последна сопруга Кетрин Пар, која ја игра шведската актерка Алисија Викандер.

„Прочитав неколку интересни извештаи дека можеле да го намирисаат Хенри три соби подалеку. Ногата му била многу скапана. Ја сокривал со масло од рози. Мислев дека ќе имаме големо влијание ако мирисам ужасно“, објасни Ло на конференцијата.

URL

Според што се наведува, тој нашол експерт кој му ги искомбинирал овие мириси, а режисерот на филмот, Карим Аинуз, се присетил на неговиот мирис кој се шири на сетот, велејќи дека било навистина ужасно.

Тагови
реклама

Руска докторка открива која храна е „гориво за канцер“ по 40-тата година

Read more

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа сега има улица во Скопје

Read more

Снег во Шведска - 118 години тоа не се случило во овој период од годината

Read more

Зошто археолозите стравуваат да ја отворат гробницата на првиот кинески император?

Read more

Филм & ТВ

Како изгледаше Бетмен низ годините?

Read more

Излезе трејлерот за претстојниот документарец за Бекам

Read more

Искрен трејлер за Barbie

Read more

Гледачите на Netflix се навлечени на новата крими серија

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Нова песна на Шакира и нова прозивка - овој пат на сметка на свекорот: Сѐ уште не стапнал в гроб

Читај повеќе

Како изгледаше Бетмен низ годините?

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе трејлерот за претстојниот документарец за Бекам

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Barbie

Читај повеќе
  • play_arrow

Гледачите на Netflix се навлечени на новата крими серија

Читај повеќе
  • play_arrow

Николас Кејџ е речиси непрепознатлив во трејлерот за новиот вестерн

Читај повеќе
  • play_arrow

Во сабота по 13-ти пат фестивалот Здраво млади во МКЦ

Читај повеќе

Аријана Гранде поднесе барање за развод по само 2 години брак

Читај повеќе
  • play_arrow

Oppenheimer го престигна Bohemian Rhapsody и стана најуспешен биографски филм

Читај повеќе