Џуд Ло создал парфем со мирис на пот, крв и измет, сакал да ја долови новата улога

Холивудскиот актер Џуд Ло за потребите на својата нова улога се одлучил на необичен потег создавајќи парфем што мириса на крв, пот и измет.

На прес-конференцијата одржана вчера на Канскиот филмски фестивал, актерот откри дека создал парфем за подобро да ја прикаже улогата на кралот Хенри VIII во новиот филм „Firebrand“.

Според него, тој сакал да ги прикаже последните денови на покојниот монарх со неговата шеста и последна сопруга Кетрин Пар, која ја игра шведската актерка Алисија Викандер.

„Прочитав неколку интересни извештаи дека можеле да го намирисаат Хенри три соби подалеку. Ногата му била многу скапана. Ја сокривал со масло од рози. Мислев дека ќе имаме големо влијание ако мирисам ужасно“, објасни Ло на конференцијата.

URL

Според што се наведува, тој нашол експерт кој му ги искомбинирал овие мириси, а режисерот на филмот, Карим Аинуз, се присетил на неговиот мирис кој се шири на сетот, велејќи дека било навистина ужасно.

Тагови
реклама

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Оградата од мостот во Автокоманда падна врз две возила

Read more

Доларот зајакна, еврото ослабе

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Филм & ТВ

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Read more

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Read more
 

Сцена

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе