„Dune“ ќе добие втор дел, познат и датумот на премиерата

Во првите неколку дена од прикажувањето „Dune“ оствари огромна заработка во киносалите ширум светот, а продуцентите најавија дека во 2023 година ќе видиме и продолжение од ова филмско остварување.

Информациите за снимањето и премиерата на вториот филм првично ги објави Legendary Entertainment. Според најавите, „Dune 2“ ќе биде прикажан на 20 октомври 2023, две години по премиерата на првиот дел.

„Ова е само почеток, им благодарам на сите кои го гледаа филмот и на оние кои ќе го гледаат. Многу сме возбудени бидејќи продолжуваме со ова патување“, најавија од продукцијата.

Во првиот викенд од прикажувањето, „Dune“ заработи 41 милион долари во САД, односно 225 милиони долари низ светот.

Remote video URL
Тагови
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

На која возраст жените имаат најсилен сексуален нагон?

Read more

Евакуирани повеќе објекти во центарот на Скопје

Read more

Знаци кои укажуваат дека имате висок холестерол

Read more

Филм & ТВ

Семејството Гучи подготвува тужба за филмот со Лејди Гага: Патриција не е наша жртва

Read more

Епизода од „The Simpsons“ забранета во Кина поради горчлива шега

Read more

„Spider-Man: No Way Home“ не е последен, ќе има уште три филмови за суперхеројот

Read more

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Read more
 

Сцена

Семејството Гучи подготвува тужба за филмот со Лејди Гага: Патриција не е наша жртва

Читај повеќе
  • play_arrow

Епизода од „The Simpsons“ забранета во Кина поради горчлива шега

Читај повеќе

Барбадос ја прогласи Ријана за „национален херој“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Spider-Man: No Way Home“ не е последен, ќе има уште три филмови за суперхеројот

Читај повеќе
  • filter

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Читај повеќе

Кои музичари останаа најбогати и покрај пандемијата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Линдзи Лохан се сврши со банкар од Дубаи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Читај повеќе