НБА 2020/21

Дурант, Ирвинг и Харден го победија Адебајо

Ниту 41 поен на Адебајо не беа доволни за Мајами да победи кај Бруклин кој за првпат победи со триото Дурант, Ирвинг и Харден на паркетот.

Бам Адебајо имаше добра вечер во Бруклин постигнувајќи 41 поен, но неговиот Мајами Хит остана без бодови гувејќи со 4 разлика. Домашните водеа со 14 поени разлика по завршувањето на третата четвртина, а постите во последната успеаја да анулираат 10, каде и застанаа.

За првпат Бруклин успеа да победи со триото Кевин Дурант, Каири Ирвинг и новодојдениот Џејмс Харден во составот. Дурант запиша 31 поен, 4 скока и исто толку асистенции, Ирвинг даде 28 поени зачинети со 6 скокови и 7 асистенции, додека Харден оствари дабл-дабл со 12 поени и 11 асистенции плус 7 скокови.

Remote video URL

Резултати:
Бруклин Нетс - Мајами Хит 128:124
Детроит Пистонс - Филаделфија 76ерс 110:114
Минесота Тимбервулвс - Њу Орлеанс Пеликанс 120:110
Чикаго Булс - Лос Анџелес Лејкерс 90:101
Далас Маверикс - Хјустон Рокитс 108:133
Феникс Санс - Денвер Нагетс 112:120 прод.
Јута Џез - Голден Стејт Вориорс 127:108

Тагови
реклама

Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Read more

Сто факти за вселената во кои нема да ви се верува

Read more

CAT техника - сигурен пат до женски оргазам

Read more

Илон Маск остана без 27 милијарди долари минатата недела

Read more

Кошарка

Денот кога Коби Брајант им докажа на сите дека не се плаши од никого и од ништо

Read more

Тимот на Леброн победи на Ол-Стар, Јанис испиша историја

Read more

Ембиид и Симонс исфрлени од Ол-Старот поради фризер

Read more

Кари победи во тројки, забивања за заборав

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Тренингот на младите руски хокеари ја шокира Русија

Читај повеќе

Поранешниот фудбалер Франко Акоста најден мртов

Читај повеќе

Нов формат на ЛШ од 2024: Нема веќе астрономски трансфери?

Читај повеќе
  • play_arrow

Денот кога Коби Брајант им докажа на сите дека не се плаши од никого и од ништо

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови од 22. коло во 1.МФЛ

Читај повеќе
  • play_arrow

Чави стана првак на Катар со Ал Сад

Читај повеќе

Англиските медиуми се прават наглуви за рекордот на Ѓоковиќ

Читај повеќе

Колку е веројатно Џерард да го замени Клоп?

Читај повеќе

Кејн и Сон срушија премиерлигашки рекорд за асистенции

Читај повеќе