УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2020/21

Два гола на крајот го спасија Реал од нов неуспех во Лигата на шампионите

Реал Мадрид постигна два гола и се спаси од пораз од Борусија Менхенгладбах.

Натпреварот заврши 2:2, а шпанскиот гигант губеше со два гола разлика до 87. минута.

Бензема намали, а во судиското продолжение Каземиру израмни и им донесе бод на „Белите“.

Резултати од 2. коло на ЛШ:

Група А:

Локомотив – Баерн 1:2
Атлетико – Салцбург 3:2

Група Б:

Шахтар – Интер 0:0
Борусија (М) – Реал Мадрид 2:2

Група Ц:

Порто – Олимпијакос 2:0
Марсеј – Манчестер Сити 0:3

Група Д:

Аталанта – Ајакс 2:2
Ливерпул – Митјиланд 2:0

реклама

Се крчка ЕУ-гославија за време на Бајден, каде е Северна Македонија во овој план?

Read more

Астероид со големина на Бурџ Калифа се движи со огромна брзина кон Земјата

Read more

Ова е последното нешто што го гледаат пациентите кои умираат од КОВИД, предупредува лекар

Read more

Заев се правда: Жалам што интервјуто предизвика негативни реакции

Read more

Фудбал

Симеоне: Не е можно, Диего не може да умре

Read more

Конте: Црвениот нѐ исфрли од колосек

Read more

Зидан: Реал против Интер го одигра најдобриот меч досега

Read more

ФИФА: Минута молк за почит кон Марадона пред денешните фудбалски натпревари во ЛШ

Read more

Спорт

Симеоне: Не е можно, Диего не може да умре

Читај повеќе

Ефремовски: Да ги добиеме двата натпревари во Талин, тоа се моите желби

Читај повеќе

Конте: Црвениот нѐ исфрли од колосек

Читај повеќе
  • play_arrow

Зидан: Реал против Интер го одигра најдобриот меч досега

Читај повеќе

Вардар загуби од Кјелце

Читај повеќе

ФИФА: Минута молк за почит кон Марадона пред денешните фудбалски натпревари во ЛШ

Читај повеќе

Почина Диего Марадона

Читај повеќе

Матиќ спас за српскиот фудбал гледа во Видиќ

Читај повеќе

Познати полуфиналистите во фудбалскиот куп

Читај повеќе