„Макси златна рипка“, за макси желби!

Два нови инстант лоза на Државна лотарија

Среќа, љубов и пари со инстант лозот „Аморова стрела“.

Државна лотарија ја збогатува палетата инстант лозови со лозовите „Макси златна рипка“ и „Аморoва стрела“. Трагачите по забава, игра и добивки ги очекува нова возбудлива игра во подводна потрага по добитни броеви со „Макси златна рипка“, или по добитни симболи во правец на движењето на аморовата стрелка со инстант лозот „Аморова стрела“.

Како и досега златната рипка остварува до три желби, или во случај на нашиот инстант лоз, рипката носи до три шанси за добивка. Но, инстант лозот „Златна рипка“ порасна заедно со желбите на играчите, па сега новиот лоз „Макси златна рипка“ носи уште поголем фонд на добивки: 10 х 1.000.000 денари, 10 х 500.000 денари, 10 х 100.000 денари, многу други добивки и, секако, многу повеќе забава. Златната рипка е со нас повеќе од пет години, но овојпат таа не е обична, туку макси рипка со макси добивки. Со „Макси златна рипка“ за макси желби.

Најновото изненадување за играчите на инстант лотаријата е инстант лозот „Аморова стрела“ што ќе ги зачини летните денови со забавна игра на познатата убава тема ‒ љубовта, но овојпат преку симболи коишто може да донесат богати парични добивки, до 500.000 денари. Возбудливото откривање на истоветни симболи наредени во правец на една аморова стрела ќе ве внесе во откривање на добивката и поврзување на среќата, љубовта и парите. Играта е забавна, а лозот е добитен доколку откриете три еднакви симболи распоредени во еден ред, во една дијагонала или во една колона. Како што љубовта и среќата најчесто одат во пар, така и лозот „Аморова стрела“ нуди не една, туку две игри, од кои втората е бонус игра со добивка сокриена зад симболот срце. Но, не може да се опише тоа што треба да се доживее. Затоа побарајте инстант лоз „Аморова стрела“ на сите продажни места на Државна лотарија и уверете се дека среќата, љубовта и парите може да имаат еден заднички правец.

Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Промо

Добре дојдовте во East Gate Living: урбано живеење во новото срце на градот

Read more

70 награди во првото коло од наградната игра „Играј без нервози и Мерцедес вози“ на единствената легална платформа за интернет игри на среќа во земјава, 2win.mk

Read more

Пазар3 Ве советува - кои се најекономичните модели на автомобили на пазарот

Read more

Зачекорете во нова среќна приказна со кредитите на НЛБ Банка

Read more
 

Ново

Колку чини одржувањето на Bugatti Chiron од 2,5 милиони долари?

Читај повеќе
  • play_arrow

Трикови за заспивање кога ништо не помага

Читај повеќе

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Читај повеќе

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Читај повеќе

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Читај повеќе

Цените на половните автомобили во Германија рушат рекорди

Читај повеќе
  • filter

Италијанците станаа светски шампиони и во слаткарство

Читај повеќе
  • play_arrow

Јајце за Макрон

Читај повеќе

Борис Трајковски, Киро Глигоров и Никола Кљусев најпопуларни политичари во изминатите три децении

Читај повеќе