Хроника

Дванаесетгодишно девојче исчезнало од училиштето „Васил Главинов“ во Скопје

24. ноември 2017 - 13:28 | К.З.

Скопјанка вчера пријавила во полиција дека исчезнала нејзината 12-годишна ќерка.

Според информациите на МВР, вчера во 17 часот, Е.К. (55) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 12 часот од основното училиште „Васил Главинов“ исчезнала нејзината 12-годишна ќерка.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на девојчето.

Коментирај