Две награди за „Кривогаштани промет“

Kомпанијата „Кривогаштани промет“ e добитник на две награди, со кои само се потврди квалитетот на производите, кој е и основната вредност на компанијата.

Едната награда се однесува на признанието „Македонски квалитет 2019“, каде токму „Кривогаштани промет“ како единствена компанија од прехранбениот сектор беше наградена. Престижното признание за афирмација на македонскиот квалитет во земјата и интернационално, го доделува Сојузот на стопански комори на Македонија под покровителство на претседателот Н. Е. Стево Пендаровски.

Горан Цуцулески и Симе Станчески, менаџери на компанијата „Кривогаштани промет“ ја добија втората награда „Претприемач на годината 2019“  во организација на Македонската развојна фондација за претпријатија (МРФП), Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК) и Стопанската комора на северозападна Македонија (СКСЗМ). Ко-организатор беше Националниот центар за развој на иновации  и претприемачко учење, а институционален покровител - Министерството за економија на Република Северна Македонија.

„Кривогаштани промет“ ги пласира своите производи под брендот Gurmano, кои се продаваат во Македонија и се извезуваат во 23 земји во светот. 

Gurmano нуди ајвар, пинџур, лутеница, малиџано, закуска (сите во блага и лута варијанта), печена пиперка, печена сомборка, феферони, пиперчиња со сирење и други производи правени по оригинален македонски рецепт и со суровини главно добиени од Пелагонискиот регион. 

А следната година, „Кривогаштани промет“ ќе ја слави 30 годишнината од своето постоење.

*Промотивен текст.

реклама

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Read more

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Read more

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Read more

Секси и самоуверена: Најубавата Романка на сите времиња привлече внимание во Кан

Read more

Живот

Која е тајната за мека кожа?

Read more

Родителски совети кои никогаш не треба да ги слушате

Read more

5 знаци дека сте поинтелигентни отколку што мислите

Read more

Како сами да го решите дефектот на одводот и да заштедите пари?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Eзерото што ја менува бојата и им носи среќа на вљубените: Метеор, проклетство или НЛО?

Читај повеќе

Која е тајната за мека кожа?

Читај повеќе

Истражување: Луѓето со ова занимање се најдобри во секс

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најстрашни хибридни животни кои навистина постојат

Читај повеќе
  • play_arrow

За цврсти мускули: 15-минутни интензивни домашни вежби

Читај повеќе

Кои промени се случуваат ако имате секс секој ден, цела година?

Читај повеќе

Најздравите луѓе во светот ги јадат овие три намирници за појадок

Читај повеќе

Секси и самоуверена: Најубавата Романка на сите времиња привлече внимание во Кан

Читај повеќе

Природни средства со кои може да се ослободите од мравките во домот

Читај повеќе