Две причини зошто мажите одлучуваат да стапат во брак

Дами, внимавајте на малите сигнали кои ви ги испраќаат партнерите.

Со децении сме навикнати на „утврдените приказни“ за машките емоции, нивните нескршливи срца и дека до брак се доаѓа поради годините, лудата заљубеност или очекувањата од средината.

Реалноста, кога станува збор за емотивни избори, одлуки и расудување е малку поинаква, особено ако зборуваме за зрел, исполнет и самоуверен маж.

Иако момците за време на младоста многу поретко од жените сонуваат за совршената свадба, семејство и љубов што го менува светот, има две причини поради кои мажот одлучува да стапи во брак.

1. Во тебе ја гледа мајката на неговите деца и столбот на семејството

На мажите ќе им треба повеќе време да одлучат дали сте „вистинската“, а во моментот кога ќе го сфатат тој факт, мислите ќе им тргнат во еден правец, иако нема веднаш да ве запросат. Неопходно е врската да стане достојна за свршувачка и брак. Бидете трпеливи и приврзани, а љубовната приказна од бајките нема да изостане.

2. Страв од губење на саканата личност

Иако на прв поглед овој факт изгледа површен и помалку важен, мажите потајно се плашат дека нема да можат да ги задоволат потребите на своите избранички и со овој потег можат да обезбедат љубов до крајот на животот во кој ќе ги исправат сите недостатоци.

Покрај овие две водечки причини за стапување во брачна заедница, на листата се придружуваат навиките, вистинската емоција, татковскиот инстинкт, традицијата...

реклама

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Љубов и секс

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

10 добри навики на паровите кои остануваат заедно засекогаш

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more
 

Магазин

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Читај повеќе

Кои се најчестите постпородилни проблеми од кои страдаат милиони жени?

Читај повеќе

Како зимското време влијае на метаболизмот?

Читај повеќе

Зошто животот во брак може да го зголеми крвниот притисок?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 најдобри вежби за да ги набилдате мускулите на рацете

Читај повеќе

Викенд хороскоп: Лавот ќе биде ѕвезда, Јарецот бара внатрешен мир

Читај повеќе

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Читај повеќе

Кои моменти од детството децата ќе ги паметат засекогаш?

Читај повеќе