Две состојки се важни – овој чај ги топи килограмите

Овој чај го обожаваат и познатите личности кои велат дека им помогнал да ослабат.

Чајот се состои од нане и ѓумбир кои го чистат организмот од токсини и ја намалуваат подуеноста. Пијте го секој ден и ќе забележите како се топат килограмите.

Нането е одлично за дигестивниот систем, спречува прејадување и го намалува апетитот. Ѓумбирот помага во елиминирање на токсините од организмот и го забрзува метаболизмот.

Потребни состојки за 1 шолја:

1 лажичка сушено нане

1 лажичка сечкан ѓумбир

Начин на подготовка:

Прелијте го ѓумбирот и нането со топла вода. По 5 минути исцедете и чајот е готов.

реклама

Ова е можеби најлошиот начин да му соопштите на партнерот дека сте бремена

Read more

Најмали меѓу комшиите: Како стоиме на мапата за големина на пениси во Европа?

Read more

Најперверзните жени се родени во овој хороскопски знак

Read more

Како изгледа телевизор од 400.000 долари?

Read more

Здравје

Зошто почесто треба да јадете зелка?

Read more

Стресот е тивок убиец - како да го победите?

Read more

Три навики на здравите луѓе

Read more

Треба ли да пиеме вода додека јадеме?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Делчевец пронајде лек за корона

Читај повеќе

Зошто почесто треба да јадете зелка?

Читај повеќе
  • play_arrow

Стресот е тивок убиец - како да го победите?

Читај повеќе

Најдобриот рецепт за вкусно и сочно трилече

Читај повеќе

Во која земја живеат најмногу милијардери?

Читај повеќе

Три навики на здравите луѓе

Читај повеќе
  • play_arrow

Ја побара за жена на висина од над 4.000 метри

Читај повеќе
  • play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за слабеење со Памела Рајф

Читај повеќе
  • play_arrow

Како би можело да изгледа животот по 1000 години?

Читај повеќе