Две задолжителни вежби за гради

Ф.З.
/ 04.01.2021 / 09:29

Најголемиот дел од луѓето кои вежбаат најмногу уживаат да вежбаат гради. Сепак, впечаток е дека оваа мускулна група кај многумина е и најпроблематична за развивање.

За да ги развиете градите не треба да ја практикувате секоја можна вежба на која ќе налетате бидејќи не секоја има добар ефект. Постојат две вежби за кои е научно докажано дека се најефикасни.

Проверениот тренер Џереми Итиер најдобро ќе ви објасни за кои вежби станува збор, како да ги правите и со кој интензитет.

Remote video URL
Тагови
реклама

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Објавена првата фотографија од британскиот сој на коронавирусот

Read more

Америка е пред граѓанска војна, предупредува милијардерот Далио

Read more

Девојче почина поради предизвик на TikTok, започната истрага во Италија

Read more

Фит

Осум работи кои никогаш не треба да ги правите по тренинг

Read more

Како да направите 10.000 чекори дневно без да излезете од дома?

Read more

Можете да го извајате телото и со вежбање дома

Read more

Што се случува во вашето тело ако не вежбате доволно?

Read more
 

Магазин

Како жените да доживеат поинтензивен оргазам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Берни Сандерс: Ги видов мемињата инспирирани од инаугурацијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Полицајци на ролерки – Пакистан има ново оружје против криминалците

Читај повеќе
  • play_arrow

10 навики кои го издаваат карактерот

Читај повеќе

Намирници кои ќе ви помогнат да заспиете полесно

Читај повеќе

Страв од корона: Зошто не треба со денови да се затворате дома?

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги очекува среќа во љубовта во текот на февруари

Читај повеќе

Зошто компирот е важен за одржување на имунитетот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Осум работи кои никогаш не треба да ги правите по тренинг

Читај повеќе