Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Според најновата листа на Forbes за најплатени актери во светот, Двејн Џонсон втора година по ред се наоѓа на врвот, со заработка од 87,5 милиони долари.

Станува збор за периодот од 1 јуни 2019 година до 1 јуни 2020 година, вклучително и 23,5 милиони долари од трилерот „Red Notice“ на Netflix. Исто така, тој оствари голема заработка и од фитнес линијата Project Rock.

По Џонсон, втор на листата е Рајан Рејнолдс со заработка од 71,4 милиони долари. Потоа следува Марк Волберг со заработка од 58 милиони долари, а на четврто и на петто место се Бен Афлек и Вин Дизел.

Индискиот актер Акшај Кумар е единствената ѕвезда од Боливуд која се најде меѓу десетте најплатени актери. Тој е на шестата позиција со заработка од 48,5 милиони долари. На врвот на листата на Forbes се најдоа и актерите Лин-Мануел Миранда, Вил Смит, Адам Сендлер и Џеки Чен.

реклама

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more

Филм & ТВ

„Good Morning, Verônica“ - нова крими драма на Netflix за изопачен сериски убиец

Read more

Почнува 19. Синедејс – Цело Скопје ќе биде кино на отворено

Read more

Мадона режира биографски филм за нејзиниот живот

Read more

Netflix направи документарец за „финиот убиец“ кој ја потресе Америка

Read more

Сцена

Колкупати „Metallica“ гостувала во секоја земја?

Читај повеќе
  • play_arrow

„Good Morning, Verônica“ - нова крими драма на Netflix за изопачен сериски убиец

Читај повеќе

Почнува 19. Синедејс – Цело Скопје ќе биде кино на отворено

Читај повеќе

Мадона режира биографски филм за нејзиниот живот

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix направи документарец за „финиот убиец“ кој ја потресе Америка

Читај повеќе
  • play_arrow

„Emily in Paris“ – нова Netflix серија од креаторите на „Sex and the City“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмови каде светот навистина се уништува

Читај повеќе
  • play_arrow

10 причини зошто „Dune“ ќе биде најдобриот научно-фантастичен филм на деценијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Mulan“

Читај повеќе