Двејн Џонсон закрепна од корона и продолжи со снимањето на „Red Notice“

Славниот актер Двејн Џонсон закрепна од коронавирусот и веднаш им се посвети на филмските обврски. Актерот веќе работи на новиот филм на Netflix, „Red Notice“.

„Снимањето почна на 14 септември“, изјави извршниот директор на филмот Хирам Гарсија.

Тој објасни дека половина од филмот е завршен пред да избие пандемијата, по што снимањето беше прекинато. Филмот треба да биде завршен во ноември.

Постојат здравствени протоколи кои мора да се почитуваат за да се осигурат дека актерската екипа е сигурна.

„Целиот пристап е поинаков и единствен, од секојдневно тестирање до проверување на телесната температура. Имаме различни ограничувања на сетовите“, појасни извршниот директор.

Тој дадава дека никој не паничел кога се дознало дека Двејн е болен.

„На сите им беше најважно тој и неговото семејство да бидат добри, а кога дознавме дека се чувствуваат добро знаевме дека останатото лесно ќе го решиме“, вели Гарсија.

Покрај Џонсон ќе се појават актерите Гал Гадот, Рајан Рејнолдс, Риту Ајра и други.

реклама

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Што открива бојата на столицата за вашата здравствена состојба?

Read more

Научниците шокирани: Една болест води кон имунитет на COVID-19

Read more

Што ќе се случи во вашиот организам ако редовно користите куркума?

Read more

Филм & ТВ

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Read more

Netflix го објави официјалниот трејлер за хорор-серијата „The Haunting of Bly Manor“

Read more

Топ 20 ликови на вонземјани на сите времиња

Read more

Ако ја сакавте „Vikings“, ќе ја обожавате историската сага „The Barbarians“

Read more

Сцена

  • play_arrow

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix го објави официјалниот трејлер за хорор-серијата „The Haunting of Bly Manor“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 ликови на вонземјани на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако ја сакавте „Vikings“, ќе ја обожавате историската сага „The Barbarians“

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix го објави морничавиот трејлер за филмот „Cadaver“

Читај повеќе
  • play_arrow

Нови авантури на праисториското семејство во трејлерот за „The Croods: A New Age“

Читај повеќе

Што ќе гледаме вечерва на Синедејс?

Читај повеќе
  • play_arrow

Седумгодишната Лена напиша искрена критика за „Стела“

Читај повеќе

Публиката одлучи: Кој е најомилениот лик од ТВ-серии?

Читај повеќе