Двоен нокаут: И двајцата соперници паднаа во исто време

Борачки судир на двајца ривали на меч одржан во Тајланд заврши со исход што ретко се гледа и во кој не беше можно да се прогласи победник.

Причината беше тоа што и двајцата соперници паднаа во исто време по прецизниот удар на противникот.

Натпреварувачите, откако судијата дозволи борбата да продолжи, тргнаа еден кон друг и во истиот момент замавнаа и „испукаа“ удар кој беше доволно разорен за да заврши натпреварот. Секој од нив и упати и прими таков удар.

URL

Вакви завршетоци на борби се случувале и порано, но тие се вистинска реткост која секогаш ја воодушевува публиката и ги изненадува коментаторите.

Тагови
реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more

Останати спортови

Еспортот стана официјален спорт во земјава

Read more

Не се сликајте со Русите - Украина ги предупреди своите олимпијци

Read more

Поранешна стриптизерка ја постигна првата победа во УФЦ

Read more

УФЦ пресметка на „тешкашите“: Нгану ја одбрани шампионската титула

Read more
 

Спорт

Откриено зошто Роналдо го блокирал Transfermarkt на Instagram

Читај повеќе

Еспортот стана официјален спорт во земјава

Читај повеќе
  • play_arrow

Боливија - ракометен рекордер по неверојатни порази

Читај повеќе

Дресот на Баерн најкупуван во 2021, на ПСЖ само 9-ти

Читај повеќе

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Читај повеќе

Скалони: Меси ми се довери дека ковидот силно го удрил

Читај повеќе
  • play_arrow

Трипл-дабл на Дончиќ за победа на Далас

Читај повеќе

Нови ковид правила во Премиер лигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Медведев со голем пресврт обезбеди полуфинале на Австралија опен

Читај повеќе