E-Seed GT: Пристигна Црвениот змеј

На автомобилскиот саем во Шангај, кинескиот произведувач BYD ја претстави електричната верзија E-Seed GT, која има преден дел што наликува на лице на змеј и заден прозорец налик на змејовски рбет.

Телото на автомобилот е дизајнирано со четири реза во облик на змејовска канџа за да се намали отпорот. Суперавтомобилот е дизајниран од Волфганг Егер, поранешен главен дизајнер на Audi.

E Seed забрзува од 0 до 100 километри на час за само 2,9 секунди.

реклама

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Во Скопје 24 новозаразени, најмногу од Сарај и од Бутел

Read more

Грција се надева на „глампинг“ – тренд што ќе го спаси туризмот

Read more

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Read more

Авто новости

Поволно, ама бајаги возено

Read more

Поглед во освежените модели на BMW

Read more

Како правилно се изговара BMW?

Read more

Макрон со 8 милијарди евра ќе ја прави Франција лидер за електрични автомобили во Европа

Read more

Автомобили

  • filter

Поволно, ама бајаги возено

Читај повеќе
  • filter

Поглед во освежените модели на BMW

Читај повеќе
  • play_arrow

Како правилно се изговара BMW?

Читај повеќе

Макрон со 8 милијарди евра ќе ја прави Франција лидер за електрични автомобили во Европа

Читај повеќе
  • filter

KIA го претстави освежениот модел Rio

Читај повеќе

Hyundai ја објави првата фотографија од новиот Santa Fe

Читај повеќе

Најчести причини за сообраќајни незгоди во кои страдаат младите возачи

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Читај повеќе

Volkswagen го менува начинот на продажба за електричните модели

Читај повеќе