EA на 9 јуни ја прретставува новата игра „Battlefield“

EA и Dice ќе ја претстават новата игра „Battlefield“ наредната среда и ќе понудат увид во тоа што ги чека фановите.

Интерниот трејлер за претстојната игра протече минатиот месец, а краток тизер објавен на официјалниот профил на франшизата „Battlefield“ потврдува дека дејството се одржува во сегашноста или во блиска иднина.

Remote video URL

Последен пат кога Dice им понуди на играчите модерна војна беше борбената игра „Battlefield 4“ во 2013 година.

URL

Познато е дека EA ќе јас лансира новата „Battlefield“ на актуелната и минатите генерации на конзоли, а играта треба да се најде на пазарот за време на празниците во САД.

Тагови
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

Гејминг

Sony продаде повеќе од 10 милиони конзоли PlayStation 5

Read more

Xbox Series X и S се најбрзо продаваните Xbox конзоли

Read more

Топ 10 нови видеоигри во август 2021

Read more

Италијанското МНР преку игрица ќе го промовира туризмот

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Дали новиот телескоп на НАСА ќе ја реши мистеријата за темната енергија?

Читај повеќе

Климатска криза пред 325 милиони години ги истребила праисториските ајкули

Читај повеќе

Што се случува со пчелите ако внесат кофеин?

Читај повеќе

Климатските промени ќе предизвикуваат уште поекстремни временски услови

Читај повеќе

Дали ќе ги спасиме северните бели носорози од истребување?

Читај повеќе

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Читај повеќе

Sony продаде повеќе од 10 милиони конзоли PlayStation 5

Читај повеќе

Претставени Huawei P50 и P50 Pro

Читај повеќе

Рускиот модул Наука ја дестабилизираше Меѓународната вселенска станица

Читај повеќе