East Gate Living – зелена оаза на идеална локација

East Gate Living е новото срце на Скопје што ќе понуди нов модерен концепт на домување во главниот град. Овој современ проект, кој е дел од повеќенаменскиот современ центар на источната страна од градот, е веќе во изградба и прераснува во едно од најбараните места за живеење во државата. Урбаното живеење со себе носи предизвици за кои East Gate Living нуди совршени решенија.

Лоциран е на 3 минути до парк-шумата Гази Баба, еден од позначајните паркови во градот Скопје. Овој зелен простор се простира на околу 100 хектари површина со тревни површини и различни видови дрвја што се насадени уште во педесеттите години. Тој е прогласен за заштитено подрачје според Законот за заштита на природните реткости. Парк-шумата Гази Баба претставува голем зелен остров во урбаното ткиво на Скопје и е опремен со објекти за рекреација, пешачки патеки, видиковци, клупи и маси за одмор и пикник.

Токму близината на East Gate Living до парк-шумата и новиот трговски центар East Gate Mall го прави овој модерен комплекс на домување најпосакуван на пазарот, при што по самото лансирање на проектот веќе се продадени над 50 станови. Поставеноста на резиденцијалните згради е планскa за да се овозможи проток на воздух и светлина. Зеленилото што ги опкружува зградите на новите жители на East Gate Living ќе им овозможи модерно и активно живеење. Лоциран на само 5 минути од центарот на Скопје, East Gate Living претставува зелена урбана оаза во градот.

Новиот East Gate Mall, чие отворање е најавено наскоро, ќе претставува најголем центар за забава, шопинг и култура во регионот. Резиденцијалниот комплекс во негова близина ќе ги има на располагање многубројните можности за активности на сите генерации.

Жителите на East Gate Living ќе имаат можност да живеат нов, модерен и динамичен стил на живот со користење на природните придобивки во окружувањето: парк-шума, сопствено зеленило и паркови со детски игралишта. Конечно, жителите на Скопје добиваат плански развиен комплекс со повеќенаменска употреба за резиденцијално домување, мол со 250 продавници и пет бизнис-центри.

реклама

Најдобри во зодијакот - и астролозите бираат да им се родат децата во овој знак

Read more

Дали треба да ја пиете водата што отстоила преку ноќ во чаша?

Read more

Како изгледаат снимки на белите дробови од вакциниран и невакциниран ковид пациент?

Read more

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Read more

Промо

Иднината е тука и се вика Тропос Моторс

Read more

Бонус игра за online учесниците на Лото 7 и Џокер

Read more

ВИДЕО: Грижата за езерото е во нивната природа – запознајте ја групата нуркачи кои секојдневно го чистат езерото

Read more

East Gate Living – зелена оаза на идеална локација

Read more
 

Ново

Ердоган се откажа од протерување на 10 западни амбасадори

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 видеоигри во ноември 2021

Читај повеќе

Уапсен по грешка: Пакистански таксист ослободен од Гвантанамо по 17 години тортура

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува со белите дробови откако ќе престанете со пушење?

Читај повеќе

Најголемата филмска ѕвезда во Кина е избришана од интернет

Читај повеќе

Moderna тврди дека нејзината вакцина е ефикасна и безбедна за деца

Читај повеќе

Што најмногу сакаат мажите да слушаат за време на сексот?

Читај повеќе

Десерт на денот: Пита со јаболка и суво грозје

Читај повеќе

Барби го пронајде својот Кен

Читај повеќе