Ед Ширан фати корона, концертите ќе ги одржува од дома

Популарниот британски пејач Ед Ширан е заразен со коронавирусот, поради што ќе продолжи да се дружи со фановите преку виртуелни платформи.

Ширан ѝ се обрати на јавноста со објава на Instagram, извинувајќи се што мораше да ги откаже настапите во живо.

„За жал, позитивен сум на коронавирусот и моментално сум во самоизолација. Сите мои интервјуа и настапи ќе ги правам од дома“, напиша пејачот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ed Sheeran (@teddysphotos)

Покрај редовните настапи, Ширан беше принуден да го пропушти гостувањето во Saturday Night Live (SNL). Засега не се знае дали целосно ќе го откаже или и овој ангажман ќе го сработи од дома.

Британецот во периодот што следува требаше да го промовира четвртиот студиски албум „=", кој ќе го објави на 29-ти месецов. Како најава за овој албум, неодамна ја објави песната „Visiting Hours“, со која беше претставен придружниот спот.

Remote video URL
реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Солзи и 8 часа сведочење: Жртва на Епстин зборуваше за „оргиите“ во авионот „Лолита експрес“

Read more

Музика

Колку заработи Мараја Кери oд божиќната песна „All I Want For Christmas Is You“?

Read more

Новиот календар на Pirelli е посветен на најголемите музички таленти

Read more

Барбадос ја прогласи Ријана за „национален херој“

Read more

Кои музичари останаа најбогати и покрај пандемијата?

Read more
 

Сцена

  • filter

Scream 5: Кој се крие зад маската на убиецот?

Читај повеќе

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот документарец на Netflix го следи освојувањето на 14-те највисоки врвови во светот за само 7 месеци

Читај повеќе
  • play_arrow

Поради новиот сој на корона „воскресна“ филм од 1963 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку заработи Мараја Кери oд божиќната песна „All I Want For Christmas Is You“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите хорор филмови кои не смеете да ги гледате сами

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „No Time to Die“

Читај повеќе

Режисерот Филиповиќ во боите на виножитото: Не постои дел од мене од кој се срамам

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 скриени детали на филмски постери

Читај повеќе