Ед Ширан се повлекува од музичката сцена

Познатиот британски музичар Ед Ширан објави дека „се пензионира“ на само 28-годишна возраст, откако заработи милиони.

Авторот на најпознатите песни во светот, кој се најде на 17-то место на листата на најбогати музичари во Велика Британија, им порача на фановите дека турнејата „Divide“ е негова последна. После неа ќе се повлече, за да може да помине повеќе време со сопругата Чери Сиборн, со која е во врска уште од средно училиште.

Понесен од емоциите, тој ја сподели веста со фановите на сцената за време на настапот во паркот „Чантри“ во Ипсвич.

„Како што знаете, повеќе од две години сум на турнеја и ова е последниот ден од неа. Јас сум навистина среќен што сте тука во Ипсвич. Ова e последната свирка за наредните 18 месеци. Се забавувавме низ целиот свет, во Америка, Нов Зеланд, Австралија, Азија и Јужна Америка, ова беше лудо патување“, рече Ед.

На неговата турнеја „Divide“ имаа можност да уживаат 9 милиони луѓе ширум светот, што ја прави најголемата турнеја досега, пишуваат британските медиуми.

реклама

Втор ден карантин за Скопје, Куманово, Штип и Тетово, Чулев апелира: Одлуката не е идеална, но треба да се почитува

Read more

125 нови заразени со коронавирус, 46 се од Скопје

Read more

СЗО препорача да се носи маска, но потребно е да биде трислојна за да ве штити од COVID-19

Read more

Четиригодишно дете почина по пад од трактор

Read more

Музика

Астронаутите на SpaceX слушале „AC/DC“ и „Black Sabbath“ при лансирањето

Read more

Брнабиќ: Exit ќе се одржи во август

Read more

Сиа го претстави новиот сингл „Together“

Read more

Скандал околу новиот хит на Аријана Гранде и Џастин Бибер

Read more

Сцена

Србите од 1 јули ќе може да одат во кино

Читај повеќе
  • play_arrow

[КАЈГАНА препорака] Зошто треба да ја гледате серијата „Blindspot“?

Читај повеќе

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Читај повеќе
  • play_arrow

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто обожаваме да гледаме серии и филмови за криминалци?

Читај повеќе
  • play_arrow

Астронаутите на SpaceX слушале „AC/DC“ и „Black Sabbath“ при лансирањето

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за италијанската хорор серија „Curon“

Читај повеќе