Еден човек го има добитното лото ливче од 1 милијарда долари во САД

Едно лото ливче ги има погодено сите шест бројки за премијата од 1 милијарда долари на играта на среќа Mega Millions во САД, а продадено е во државата Мичиген.

Добитните броеви се 4-26-42-50-60 плус Mega Ball бројот 24, соопштија од Лотаријата. Идентитетот на единствениот добитник на премијата не беше соопштен.

Шансите да се добие џекпот премијата се 1 на 302.575.350.

Вчерашното извлекување резултираше со втората најголема добивка во историјата на Mega Millions и трета најголема во историјата на американската лотарија.

Ако среќниот добитник сака да ја подигне премијата во кеш, ќе му бидат исплатени околу 739,6 милиони долари.

Џекпотот сега се ресетира на 20 милиони долари за следното извлекување во вторник.

реклама

Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Read more

Сто факти за вселената во кои нема да ви се верува

Read more

CAT техника - сигурен пат до женски оргазам

Read more

Илон Маск остана без 27 милијарди долари минатата недела

Read more

Чек дис аут

Човекот кој остана во близина на Фукушима за да спасува мачки

Read more

Дали миленичињата навистина гледаат ТВ?

Read more

Фејл компилација на неделата

Read more

Пирати, блуд и неморал: Како „Божјата казна го стигна најгрешниот град во светот“?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Жените кои го променија светот

Читај повеќе

CAT техника - сигурен пат до женски оргазам

Читај повеќе
  • play_arrow

Човекот кој остана во близина на Фукушима за да спасува мачки

Читај повеќе

Пациентите по COVID-19 страдаат од посттрауматско нарушување, анксиозност и кошмари

Читај повеќе

Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Читај повеќе

Додека локалците умираат во болниците, туризмот „цвета“ и покрај пандемијата

Читај повеќе

Д-р Фаучи: Без маски во друштво? Само ако сите се вакцинирани

Читај повеќе

Март ќе биде тежок месец за овие три хороскопски знаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Први во светот: Норвешка ќе гради тунел за бродови

Читај повеќе