Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Конечно, познати се уште неколку детали за долгоочекуваниот филм во кој Бред Пит игра Формула 1 возач.

Во пресрет на Големата награда на Велика Британија во Силверстон, на официјалната веб-страница на Формула 1 беше објавен насловот на претстојниот филм на Бред. Филмот се вика „F1“, а во кината би требало да пристигне во текот на летото 2025 година.

Бред всушност се вратил во Нортхемптоншир за да сними повеќе материјал за филмот и бил снимен во костум за Ф1 возачи. Поради штрајковите низ Холивуд во 2023 година, производството на филмот беше запрено, што го објаснува долгиот процес.

Филмот зборува за возачот Сони Хејс (Бред Пит), кој морал да се пензионира по тешка несреќа. Неколку децении откако се пензионира, тој излегува од пензија и со млад возач се натпреварува против најсилните во тимот. Сè уште нема трејлер за претстојниот филм, но сепак ќе биде премиерно прикажан тизер на Британското ГП.

Филмските права ги купи Apple. Филмот ќе го режира Џозеф Косински, режисерот на „Top Gun: Maverick“, а главни продуценти ќе бидат Џери Брукхајмер и седумкратниот Ф1 шампион Луис Хамилтон. Последните информации велат дека буџетот надминал 300 милиони долари, со што овој филм за Формула 1 е еден од десетте најскапи филмови во историјата.

Тагови
реклама

Филм & ТВ

Досега починаа 31 од актерската екипа на култната серија Beverly Hills, 90210

Read more

Доаѓа продолжението на еден од најстрашните хорори: Филмската екипа едвај ги гледала сцените

Read more

Жената-мачка покажа што е секси на 57 години

Read more

Emily in Paris: Објавен трејлерот за првиот дел од четвртата сезона

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Досега починаа 31 од актерската екипа на култната серија Beverly Hills, 90210

Читај повеќе
  • play_arrow

Доаѓа продолжението на еден од најстрашните хорори: Филмската екипа едвај ги гледала сцените

Читај повеќе
  • filter

Жената-мачка покажа што е секси на 57 години

Читај повеќе

Крис Браун повторно обвинет за брутален напад

Читај повеќе
  • play_arrow

Emily in Paris: Објавен трејлерот за првиот дел од четвртата сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Netflix „експлодира“

Читај повеќе

Адвокатот на Шајло Џоли откри детали за исфрлањето на „Пит“ од нејзиното презиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Читај повеќе