Едерсон: Најдобар пеналџија сум во Сити, а не ми даваат да шутирам

Дури и Пеп Гуардиола се согласува дека бразилскиот голман е одличен од белата точка, но нема намера да му дозволи да ги изведува пеналите.

Самиот Пеп лани изјави дека голманот е најдобриот пеналџија во составот. Тогаш Манчестер Сити имаше лоша сезона кога станува збор за пеналите бидејќи се редеа промашувања на Рахим Стерлинг, Габриел Жезус, Илкај Ѓундоан и Серхио Агуеро.

Потоа се чинеше дека се најде решение кога Кевин Де Брујне ја доби одговорноста погодувајќи петпати едно по друго, сѐ додека не промаши во оние 1:1 со Ливерпул минатиот месец.

„Не тренирам многу слободни удари. Но, затоа тренирам пенали уште откога играв за Риберау. Јас сум најдобриот пеналџија во тимот, но не ме бираат да ги изведувам“, се жали Едерсон.

„Најважното е што постигнуваме голови и победуваме“, се теши тој.

Едерсон досега нема постигнато гол откако е дојден во Европа, а пред да дојде на Островот играше во Португалија.

Сепак, кај и да е чекаме Пеп некогаш да му дозволи да се покаже на дело.

реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Read more

Фудбал

Барселона ги одложи изборите за претседател

Read more

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Read more

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Read more

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Read more
 

Спорт

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Читај повеќе

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Читај повеќе

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Читај повеќе

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Читај повеќе

Ибра: Донарума е најдобар голман во светот

Читај повеќе

Манџукиќ одбил четири понуди, го сака само Милан

Читај повеќе

На Реал му требаше брилијантниот Хрват, но тој беше невидлив

Читај повеќе