Единствена Македонија: За која интеграција во ЕУ, кое немање алтернатива и за кои европски вредности зборува СДСМ?

Цел месец партијата СДСМ повторува исто соопштение за наводен избор меѓу интеграција во ЕУ или изолација, за наводни европски вредности и наводно немање друга алтернатива за иднината на земјата, соопшти денес Единствена Македонија.

„За која интеграција во ЕУ зборува СДСМ, кога Брисел кажува дека нема план за проширување, туку само план за реформи во земјите кандидати, или со други зборови нема интеграција за Македонија во Унијата. За кое немање алтернатива зборува СДСМ, кога светот е многу поширок и не завршува до Брисел. За кои европски вредности зборува СДСМ, кога земјата плива во беззаконие, криминал, корупција, непотизам и национално предавство“, се вели во партиското соопштение.

Од партијата го повикуваат СДСМ „да не се глупира на отворена сцена и да престане да го вознемирува народот со безлични соопштенија во стилот на расипана стара грамофонска плоча“.

„Единствена Македонија ветува дека веќе после следните избори, кога и да се одржат, ќе знаеме за интеграција, за алтернатива и за вистинските вредности кои ги очекува и бара македонските народ и државјаните на Република Македонија“, стои во соопштението испратено до јавноста.

реклама

Ништо повеќе нема да биде исто: „Кинезите“ влегоа во Топ 10

Read more

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Симбол на љубов и упорност: Каланхојата е моментално најпопуларното цвеќе

Read more

Трик за магдоносот да биде свеж и до месец дена

Read more

Македонија

ВЛЕН: Зошто Ахмети заедно со Апасиев го бојкотираше изборот на Африм Гаши за претседател на Собранието?

Read more

ВМРО-ДПМНЕ: Ахмети да престане да се однесува како палаво дете кое плаче по играчката што не е негова

Read more

Општина Карпош: Не користите ги услугите на лунапаркот, монтиран е без безбедносни сертификати и нема ни одобрение за работа

Read more

Ахмети: Неприфатливо е коалицијата што освоила помал број мандати да стане дел од владата

Read more
 

Вести

ВЛЕН: Зошто Ахмети заедно со Апасиев го бојкотираше изборот на Африм Гаши за претседател на Собранието?

Читај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: Ахмети да престане да се однесува како палаво дете кое плаче по играчката што не е негова

Читај повеќе

Општина Карпош: Не користите ги услугите на лунапаркот, монтиран е без безбедносни сертификати и нема ни одобрение за работа

Читај повеќе

Со мотоцикли прегазени 3 пешаци жена загина, дете повредено во училиштен двор

Читај повеќе

Ахмети: Неприфатливо е коалицијата што освоила помал број мандати да стане дел од владата

Читај повеќе

Полицијата тресе канцеларии во Европскиот парламент

Читај повеќе

Дневницата на странски експерти на Кардиохирургија не е 700 евра, туку најмногу 200 евра, уверува Шокаровски

Читај повеќе

Нобеловка за мир: Маск и Закерберг се најголеми диктатори

Читај повеќе

Стоилковски: Хаос во Хирургија, а економскиот директор патува на Азурниот Брег

Читај повеќе