Ла Лига 2019/20

Една победа го дели Реал од трофејот во Ла Лига

Фудбалерите на Реал Мадрид се на чекор до освојување на титулата во Шпанското фудбалско првенство.

„Кралевите“ синоќа во 36. коло ја совладаа Гранада на гостински терен со 2:1 и ја вратија разликата од четири бода во однос на конкурентот за првото место, тимот на Барселона.

Трите бода Реал во Гранада ги обезбеди по само 15 минути игра со головите на Ферланд Менди и на Карим Бензема. До крајот домаќините успеаја само да намалат преку Дарвин Макис.

На табелата во Ла Лига, Реал е лидер со 83 бода пред Барселона која има 79. Гранада е на десетто со 50 бода. 

Remote video URL
реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Read more

Зошто Шведска нема „втор бран“ на COVID-19?

Read more

Нови мерки: Угостителите ќе работат до 23 часот, администрацијата од дома, а јавниот превоз со 50% капацитет

Read more

Фудбал

Солскјер: МекТоминeј играше со едно око

Read more

Јунајтед го изненади ПСЖ, Борусија не го запре Имобиле

Read more

Голот на Пандев против Реал еден од најубавите за Лацио во ЛШ

Read more

Хумелс: Не смееме да му дозволиме на Имобиле да дојде до шанса

Read more

Спорт

Солскјер: МекТоминeј играше со едно око

Читај повеќе
  • play_arrow

Јунајтед го изненади ПСЖ, Борусија не го запре Имобиле

Читај повеќе

Коронавирус и во Баерн Минхен

Читај повеќе

Лига Европа: Металург поразен од Тулуз

Читај повеќе

Ова нема крај: Одложени уште три натпревари во Евролигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Голот на Пандев против Реал еден од најубавите за Лацио во ЛШ

Читај повеќе

Хумелс: Не смееме да му дозволиме на Имобиле да дојде до шанса

Читај повеќе

Вечерва почнува новата сезона во Лигата на шампионите

Читај повеќе

Робињо: Не ја силував девојката, само ми е жал што ја изневерив сопругата

Читај повеќе