Една работа е пресудна дали сексот ќе биде добар или не

Шесте минути пред сексот се најважен дел од уживањето, тврдат експерти, а тоа го покажа и истражување според кое непосредното време пред односот е поважно од самата техника или траењето на сексот.

Што се однесува до сексот, некои луѓе навистина сакаат да ја продолжат предиграта додека можат, а некои сакаат веднаш да преминат на работата. Без разлика во која категорија спаѓате, изгледа дека постои многу едноставен начин двајцата да го подобрите сексуалниот живот, тврдат експерти за The Sun.

Истражување од компанијата Trojan Condoms откри дека се клучни оние шест минути пред сексот.

Ова секс правило и неговото почитување може значајно да ја подобри врската, заклучиле истражувачите од студијата во која учествувале 1.500 Канаѓани. Во основа, правилото вели дека луѓето треба да минат најмалку 6 минути уживајќи во нежностите пред сексуалниот однос, како бакнување, галење и други видови предигра. Во споредба со оние чија предигра била прекратка или ја немало, оние со шест минути или подолго изјавиле дека се чувствувале многу подобро по сексот.

Тој број значително се зголемил (56 проценти од мажите и 55 проценти од жените) кога парот се галел и по сексот.

Утврдено е правилото од 6 минути е особено важно за сексуалното искуство на жените, 61 проценти од учесничките изјавиле дека без него не можат да доживеат оргазам.

Мажите се сложиле дека почитувањето на правилото од 6 минути ги прави работите попријатни, но без оглед на тоа повеќето од нив доживеале оргазам.

Тагови
реклама

Откриен е нов сој: Високозаразен, ја намалува ефикасноста на вакцината

Read more

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Read more

Пирати, блуд и неморал: Како „Божјата казна го стигна најгрешниот град во светот“?

Read more

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Љубов и секс

Едноставен потег што може да ви ја спаси врската

Read more

Пасивно-агресивно однесување во врската: Рецепт за катастрофа

Read more

Може ли сексот да биде замена за тренинг? Еве колку калории ќе потрошите

Read more

Вечна „љубов“: Држави во кои немате право на развод

Read more
 

Магазин

Дали ПМС ве дебелее?

Читај повеќе

Ибрахимовиќ со моќен говор го затвори фестивалот Санремо

Читај повеќе

Едноставен потег што може да ви ја спаси врската

Читај повеќе
  • play_arrow

Која е поврзаноста меѓу спиењето и менталното здравје?

Читај повеќе

Витаминска бомба што штити од вируси

Читај повеќе

Пасивно-агресивно однесување во врската: Рецепт за катастрофа

Читај повеќе

Рецепт на денот: Бургери со пилешки плескавици

Читај повеќе

Што се случува со нашето тело ако седиме премногу секој ден?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Пирати, блуд и неморал: Како „Божјата казна го стигна најгрешниот град во светот“?

Читај повеќе