Едно мислат, друго зборуваат: Најлицемерни хороскопски знаци

Ретко кој сака да се дружи со лицемерни луѓе, кои мислат едно, а зборуваат друго.

Сепак, секој сретнал барем една таква личност во животот.

Нашиот карактер е резултат на многу фактори, а ѕвездите „предодредиле“ одредени карактеристики на секој од хороскопските знаци. Овие карактееристики не се одлучувачки, но се покажале како заеднички на секој од знаците, во помала или поголема мера.

 

Овие три хороскопски знаци ги имаат токму особините на превртливост и лицемерие.

Скорпија

Скорпиите се садисти. Тие сакаат да се преправаат дека се бестрашни и без чувства. Во друштво ретко го покажуваат своето вистинско лице, но не гледаат ништо лошо во тоа. Тие сметаат дека е во ред да се претстават во поинакво светло, сè додека другите го прифаќаат тоа.

Близнаци

Близнаците не знаат како да комуницираат, но знаат како да ги наведат луѓето да им веруваат, додека зад кулисите всушност заговараат одмазда. Не почитуваат никакви морални принципи и не се грижат премногу дали тоа што го прават е правилно.

Лав

Лавовите сакаат да бидат во центарот на вниманието. Тие се лицемери кои сакаат сè да биде точно како што замислиле. Сакаат сè да се случи под нивни услови, а ако не биде така, за брзо ќе го покажат своето вистинско лице и ќе почнат да ги третираат луѓето околу нив како ѓубре.

Тагови
реклама

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Read more

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more

Живот

Еликсир на младоста: Која храна го поттикнува создавањето колаген?

Read more

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Неколку причини зошто треба да одгледувате растенија во вашиот дом

Read more

Најсреќните луѓе имаат квалитетни односи со семејството и пријателите

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Читај повеќе

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Читај повеќе

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Читај повеќе

Еликсир на младоста: Која храна го поттикнува создавањето колаген?

Читај повеќе

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Читај повеќе

Важен симптом на рак на јајниците кој често се занемарува

Читај повеќе

Четири проблеми на кои жените најчесто се жалаат кај брачен терапевт

Читај повеќе
  • play_arrow

Неколку причини зошто треба да одгледувате растенија во вашиот дом

Читај повеќе

Каков совет би им дал гинеколог на паровите кои се мачат со неплодност?

Читај повеќе