Едно ти, едно јас, Крали Марко набаци

Излезе нова реклама за едно од македонските пива. Се работи за пивото Крали Марко на Прилепска приварница, која мора да признаеме дека е досетлива, хумористичка и весела.

Интересната приказна доловува посетител на кафеана кој поради веселата музика не може да се разбере со келнерот за нарачка, откако му снемува од неговиот омилен пијалак, па одлучува да го земе микрофонот и низ песна да направи нарачка.

Крали Марко се произведува од традиционален рецепт со 11% пивска сладовина и 4,5% алкохол. Се полни во лименка од 0,5 l, стаклена амбалажа од 0,5 l и пластична амбалажа од 1,5 l. Пивото прв пат било произведено во 1924 година, кога и е отворена Прилеската пиварница.

Тагови
реклама

Ангелов бара кружен тек кај збунувачката крстосница со чести сообраќајки во Аеродром

Read more

Тројца исчезнати туристи во Грција најдени мртви

Read more

Тешки бетонски блокови пред паѓање висат од тераса спроти Владата, предупредува ЦУК

Read more

Откриен нов вид „екстремно агресивна“ змија

Read more

Реклами

Легендарна јапонска реклама од 1986 година

Read more

Едно ти, едно јас, Крали Марко набаци

Read more

Coca-Cola ја објави новата божикна реклама

Read more

Реклама која е премногу секси за Велика Британија и за Швајцарија

Read more
 

Видео

  • play_arrow

Лејди Гага демантира бременост: Само сум лоша во теретана

Читај повеќе
  • play_arrow

Балканско-Кавкаска песна на Евровизија

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл-компилација очекувања наспроти реалност

Читај повеќе
  • play_arrow

По петгодишна пауза се активира Plavi orkestar

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација - машки против женски

Читај повеќе
  • play_arrow

Питбул vs. Чивава

Читај повеќе
  • play_arrow

Како туната од морските длабочини стигнува до нашите чинии?

Читај повеќе
  • play_arrow

Идиоти ширум Европа - фејл компилација

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите фејлови на неделата

Читај повеќе