Еднонога патка учи повторно да оди

Патката наречена Стамбл ја загубила едната нога кога се заглавила во рибарски конец. Ампутирана ѝ е и не може да оди користејќи ја само едната.

Ѝ била направена вештачка нога, но поради сериозноста на повредата не можела да ја приспособи и да ја користи.

Сега се движи со инвалидска количка, но сѐ уште не може сама, треба некој да ја турка. Вработените во фармата за животни инвалиди „Манор“ се надеваат дека наскоро ќе научи сама да ја користи количката.

реклама

Чек дис аут

Неверојатно, но вистинито: Најжешката река во светот во која сѐ умира

Read more

Погледнете како метеор го осветли небото над Јапонија

Read more

Моментот кога огромен алигатор изеде птица за неколку секунди

Read more

Исчезна мистериозниот монолит од пустината во Јута

Read more

Нови видеа

play_arrow

Неверојатно, но вистинито: Најжешката река во светот во која сѐ умира

Read more
play_arrow

Идеја за десерт: Печени јаболка со цимет, ореви и суво грозје

Read more
play_arrow

Зошто е важно да бидете искрени од првиот ден во врската?

Read more
play_arrow

Моментот кога огромен алигатор изеде птица за неколку секунди

Read more
play_arrow

Зошто Американците не смеат да пијат алкохол до 21 година?

Read more
play_arrow

10 најконтроверзни сопственици на фудбалски клубови

Read more
play_arrow

15-минутни секси вежби со Памела

Read more
play_arrow

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Read more
play_arrow

Рај за велосипедисти

Read more
play_arrow

Транспорт на отворено море: Дронови кои им пркосат на ветровите и брановите

Read more
play_arrow

Како да се ослободите од подуеност на стомакот?

Read more
play_arrow

Неверојатна борба меѓу тигар и мечка

Read more