Едноставен рецепт за ужина од италијанските баби

Понекогаш ви треба нешто да поткаснете набрзина, а овој многу едноставен, а вкусен стар италијански рецепт е совршен токму за тоа.

Процедурата е многу едноставна. Ви треба само маслиново масло, сол и леб.

Истурете маслиново масло во чинија, малку посолете, и уживајте макајќи со леб.

Некогаш и наједноставните рецепти се совршени.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by LIONFIELD (@lionfieldmusic)

реклама

Рецепти

Колачиња од кокос од само 4 состојки и готови за 30 минути

Read more

Рецепт на денот: Пржено пилешко со брокула

Read more

Шпагети со посен болоњезе сос - со леќа место месо

Read more

Сицилијанска паста со леблебии, ореви и рукола

Read more
 

Магазин

Колачиња од кокос од само 4 состојки и готови за 30 минути

Читај повеќе
  • play_arrow

Како пчели отвораат пластично шише?

Читај повеќе

Што треба да јадете наутро против висок холестерол?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пржено пилешко со брокула

Читај повеќе

Напиток што топи маснотии: Пијте го секој ден и слабејте здраво

Читај повеќе

Патна аптека: Што треба да понесете на летен одмор?

Читај повеќе

Доаѓа ретрограден Меркур: Какви промени ќе му донесе на вашиот хороскопски знак?

Читај повеќе

Симптом кој често се појавува во текот на летото може да биде скриен знак за дијабетес

Читај повеќе

Колку долго бебето треба да спие со родителите во собата?

Читај повеќе