Едноставен трик за побрзо да ја одмрзнете шофершајбната

Тиктокерката Сара Дојч сними видео со едноставен трик за брзо одмрзнување на шофершајбната.

Ова е еден од проблемите со кои се соочуваат возачите во зимските месеци, особено кога наутро брзаат на работа и немаат доволно време да ја исчистат шофершајбната.

Сепак, можете да се ослободите од овој проблем за само неколку минути. Како што вели Сара, сè што треба да направите е откако ќе го пуштите греењето да ги спуштите штитниците за сонце и да почекате. На овој начин ќе се насочи протокот на воздух и брзо ќе се одмрзне шофершајбната.

@saraedeutsch Teen drivers need to know this! Frozen windshield are about to be a thing with all the cold and snow #winter #buffalosnowstorm #winterweather #snow #teendriver ♬ original sound - Sara Deutsch

Многу нејзини следбеници беа изненадени од оваа информација и ѝ се заблагодарија за помошта.

„Имам 48 години и прв пат слушам за овој трик“, напиша еден корисник на TikTok.

„Напишавте дека ова видео е посветено на тинејџери кои штотуку научиле да возат. Имам 32 години и само што го научив ова“, додаде друг.

„А јас првиот километар го возам со главата низ прозорец“, е исто така еден од коментарите.

реклама

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Read more

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Авто новости

Tesla оствари рекорден профит во 2022 година

Read more

Kia „растура“ во Европа

Read more

Колку се навистина поскапени автомобилите?

Read more

Студија откри кои се најатрактивните автомобили во светот

Read more
 

Автомобили

Audi го претстави концептот Activesphere кој се трансформира во пикап

Читај повеќе
  • filter

Porsche 75-тиот роденден ќе го прослави со концептот Vision 357

Читај повеќе

Tesla оствари рекорден профит во 2022 година

Читај повеќе

Kia „растура“ во Европа

Читај повеќе

Колку се навистина поскапени автомобилите?

Читај повеќе

Студија откри кои се најатрактивните автомобили во светот

Читај повеќе

Dacia го зеза BMW поради воведувањето претплата за греење на седишта

Читај повеќе
  • filter

Зад ознаката B5 GT се крие досега најмоќната Alpina

Читај повеќе

Дали половните автомобили ќе поевтинат во 2023 година?

Читај повеќе