Ефремовски: Да ги добиеме двата натпревари во Талин, тоа се моите желби

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Виктор Ефремовски посакува две победи на претстојниот квалификациски турнир во Талин.

– Ни следуваат тешки натпревари на кои ќе мора да дадеме сè од себе за победа. Да ги добиеме двата натпревари во Талин, тоа се моите желби. За жал поради ситуацијата со коронавирусот тренинзите во Скопје не ги одработивме со комплетниот ростер. Дури овде, во Талин, имаме можност да го формираме тимот и да тренираме сите заедно, односно со капитенот Стојановски и новиот соиграч Џејкоб Вајли. Времето е многу кратко, а ни следуваат тешки натпревари на кои ќе мора да дадеме сè од себе за победа.

„Црвено-жолтите“ во рок од три дена, од 28 до 30 ноември ќе играат со селекциите на Италија и на Естонија. 

реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Рецепт за печен компир стана хит на интернет

Read more

Откажан првиот меч на ракометниот Мундијал

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Кошарка

Харден испиша историја во НБА лигата на дебито за Бруклин

Read more

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Read more

Центарот на Портланд, Нуркиќ ја скрши раката на мечот со Индијана

Read more

Харден ќе брка титула со Бруклин Нетс

Read more
 

Спорт

Лазаров: Да ги оставиме стартните порази зад нас, Чиле е нашата шанса

Читај повеќе

Откажан првиот меч на ракометниот Мундијал

Читај повеќе
  • play_arrow

Харден испиша историја во НБА лигата на дебито за Бруклин

Читај повеќе

Втор висок пораз на македонските ракометари на Мундијалот во Египет

Читај повеќе

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Читај повеќе

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Читај повеќе

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Читај повеќе

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Читај повеќе