Експлодира метеор и предизвика земјотрес

Метеор кој експлодирал на небото над Њу Хејвен во Мичиген бил забележан од безбедносните камера на многу автомобили, а експлозијата предизвикала земјотрес.

Експлозијата на метеорот била толку силна што предизвикала земјотрес со јачина од 2 степени по Рихтеровата скала.

На снимките се гледа како експлодира метеорот на површината на Земјата.

Надлежните служби велат дека примиле преку илјада повици, бидејќи луѓето биле во општа паника од јачината на експлозијата.

реклама

Чек дис аут

Македонија и уште 9 држави во кои нема McDonald's

Read more

Орел улови двометарска ајкула во САД

Read more

Како да бидете добар комичар без да навредите некого?

Read more

Она кога ќерка ти ќе те засени среде интервју за BBC

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more
play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more
play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Read more
play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more
play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Read more
play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Read more
play_arrow

Дронска прошетка низ уништениот град Таиз

Read more
play_arrow

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Read more
play_arrow

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Read more