Експресен нокаут по борба од 45 секунди

Некогашната NFL ѕвезда, а сега UFC борач Грег Харди со нокаут го совлада Хуан Адамас, по 45 секунди борба.

Контроверзниот Грег Харди во Сан Антонио успеа да ја постигне петтата победа во кариерата, по техничкиот нокаут во првата рунда над Хуан Адамс.

Борбата започна со задавање заемни удари, тука некако подобро се снајде Адамс сè додека Харди не го погоди во брада. Тогаш се обиде да го собори Харди, но во тој обид Харди беше поснаодлив и му зададе удари на Адамс во главата, по што судијата ја прекина борбата.

реклама

10 август 1913, Со Букурешкиот договор била поделена Македонија

Read more

Забрзано опаѓа бројот на заразени во Шведска, епидемиолозите не знаат точно зошто

Read more

Голема експлозија и во Русија

Read more

Македонски државјанин тешко повреден во сообраќајка во Албанија

Read more

Останати спортови

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Read more

Хабиб: Џастин е добар дечко. Ќе го удавам

Read more

Forbes ги прогласи највредните спортски клубови

Read more

Првпат по 28 години откажан Охридскиот маратон

Read more

Спорт

  • play_arrow

Кои се седумте фудбалери со нула голови сезонава?

Читај повеќе

Интер по десет години во полуфинале на европско натпреварување

Читај повеќе

Арсенал дава 18 милиони фунти за да се ослободи од Озил

Читај повеќе

Надал: Ги почитувам тенисерите кои решија да играат на УС Опен, можеби им требаат пари

Читај повеќе

Откако го пропушти Санчо, Јунајтед ќе го брка Даглас Коста

Читај повеќе
  • filter

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Читај повеќе

Солскјер: Лига Европа е топ за младите играчи

Читај повеќе

Атлетико откри кои се заразените играчи, тимот сепак ќе игра во Лисабон

Читај повеќе

Фоланд: Не се плашиме, можеме да го исфрлиме Интер

Читај повеќе