Останати спортови

Експресен нокаут по борба од 45 секунди

21. јули 2019 - 18:23 | Б.С.Б.

Некогашната NFL ѕвезда, а сега UFC борач Грег Харди со нокаут го совлада Хуан Адамас, по 45 секунди борба.

Контроверзниот Грег Харди во Сан Антонио успеа да ја постигне петтата победа во кариерата, по техничкиот нокаут во првата рунда над Хуан Адамс.

Борбата започна со задавање заемни удари, тука некако подобро се снајде Адамс сè додека Харди не го погоди во брада. Тогаш се обиде да го собори Харди, но во тој обид Харди беше поснаодлив и му зададе удари на Адамс во главата, по што судијата ја прекина борбата.

Коментирај