Електричниот скутер на Harley-Davidson изгледа како полн погодок

На овогодинешното издание на Consumer Electronics Show, компанијата Harley-Davidson промовираше два нови концепти, од кои оној за електричен скутер ги доби најпозитивните реакции од публиката.

Изгледа дека Harley-Davidson има намера целосно да ја електрифицира својата производна линија и нема намера да застане кај урбаните мотоцикли, туку ќе ја прошири понудата со теренски мотоцикли и скутери.

Електричниот мотоцикл LiveWire веќе ги сврте погледите на пазарот кон најпознатиот светски производител, Harley Davidson, но тукушто промовираниот електричен скутер е она што навистина го одзема здивот на сите љубители на иновации, мотоцикли, па и обични луѓе со почит за светските трендови.

Концептот изгледаше убаво на фотографиите и рендерите, но компанијата реши да испрати неколку функционални прототипови во Аспен, каде се одржуваат Зимските екстремни спортови (X Games), каде фановите на адреналин можеа да ги тестираат новите производи на Harley-Davidson.

Електричниот скутер, за разлика од урбаниот мотоцикл LiveWire, ќе биде многу подостапен и со многу помала цена. Засега не е позната конкретната цена на овој атрактивен мал скутер, но сигурно ќе биде помала од 30.000 долари – цената на LiveWire.

реклама

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Read more

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Мотори

Segway го претстави електричниот крос мотор

Segway го претстави електричниот крос мотор

Read more
Првиот мотоцикл на Aston Martin изгледа фантастично

Првиот мотоцикл на Aston Martin изгледа фантастично

Read more
Електричниот Harley-Davidson не ги исполни очекувањата

Електричниот Harley-Davidson не ги исполни очекувањата

Read more
Електричниот мотоцикл на BMW ни дава нова визија за иднината

Електричниот мотоцикл на BMW ни дава нова визија за иднината

Read more

Автомобили

  • play_arrow
  • filter

Изгледа како Mustang, вози како Tesla – рускиот електричен Aviar

Читај повеќе
  • play_arrow

Забавен тизер за Ford Puma ST, деби во септември

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е Томас Шeјфер, новиот шеф на Škoda?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ретка ѕверка: Zagato IsoRivolta GTZ ќе се произведе во само 19 примероци

Читај повеќе
  • play_arrow

Sony ќе тестира електричен автомобил

Читај повеќе
  • filter

Суперспортскиот модел на Mercedes сега развива 530 коњски сили

Читај повеќе
  • filter

Поглед во освежениот BMW M5

Читај повеќе

Елон Маск: Tesla автомобилите се прескапи, потребен е поевтин модел

Читај повеќе

Nissan го подготвува новиот електричен SUV

Читај повеќе