Електричниот скутер на Harley-Davidson изгледа како полн погодок

На овогодинешното издание на Consumer Electronics Show, компанијата Harley-Davidson промовираше два нови концепти, од кои оној за електричен скутер ги доби најпозитивните реакции од публиката.

Изгледа дека Harley-Davidson има намера целосно да ја електрифицира својата производна линија и нема намера да застане кај урбаните мотоцикли, туку ќе ја прошири понудата со теренски мотоцикли и скутери.

Електричниот мотоцикл LiveWire веќе ги сврте погледите на пазарот кон најпознатиот светски производител, Harley Davidson, но тукушто промовираниот електричен скутер е она што навистина го одзема здивот на сите љубители на иновации, мотоцикли, па и обични луѓе со почит за светските трендови.

Концептот изгледаше убаво на фотографиите и рендерите, но компанијата реши да испрати неколку функционални прототипови во Аспен, каде се одржуваат Зимските екстремни спортови (X Games), каде фановите на адреналин можеа да ги тестираат новите производи на Harley-Davidson.

Електричниот скутер, за разлика од урбаниот мотоцикл LiveWire, ќе биде многу подостапен и со многу помала цена. Засега не е позната конкретната цена на овој атрактивен мал скутер, но сигурно ќе биде помала од 30.000 долари – цената на LiveWire.

реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more

Филипче: Дел од граѓаните не се придржуваат до мерките, па и не веруваат дека вирусот постои

Read more

Светот има ново жариште – земја каде за многу луѓе физичката дистанца е невозможна

Read more

Мотори

Segway го претстави електричниот крос мотор

Segway го претстави електричниот крос мотор

Read more
Првиот мотоцикл на Aston Martin изгледа фантастично

Првиот мотоцикл на Aston Martin изгледа фантастично

Read more
Електричниот Harley-Davidson не ги исполни очекувањата

Електричниот Harley-Davidson не ги исполни очекувањата

Read more
Електричниот мотоцикл на BMW ни дава нова визија за иднината

Електричниот мотоцикл на BMW ни дава нова визија за иднината

Read more

Автомобили

  • filter

KIA го претстави освежениот модел Rio

Читај повеќе

Hyundai ја објави првата фотографија од новиот Santa Fe

Читај повеќе

Најчести причини за сообраќајни незгоди во кои страдаат младите возачи

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Читај повеќе

Volkswagen го менува начинот на продажба за електричните модели

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот BMW Alpina XB7 со 612 коњски сили

Читај повеќе
  • filter

Mazda започнува со производството на електричниот модел MX-30

Читај повеќе

Познат датумот кога Mercedes ќе ја претстави редизајнираната Е класа

Читај повеќе

Продажбата на автомобили во ЕУ доживеа колапс

Читај повеќе