СЕРИЈА А 2022/2023

Елмас доби специјален подарок од Наполи – Златното стапало на Марадона

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас доби уникатен подарок од Наполи во чест на освојување на шампионската титула. Тој и соиграчите го добија Златното стапало на Марадона, признание кое вечно ќе ги потсетува за фантастичната сезона во која го вратија Скудетото во Неапол по цели 33 години.

Елиф Елмас имаше голема улога во шампионскиот тим, иако најчесто беше џокер на Лучано Спалети кој може да игра на речиси секоја позиција на теренот. Постигна 6 гола и имаше 3 асистенции во Серија А изминатата сезона.

Remote video URL

„Партенопеите“ шампионскиот пехар ќе го добијат утре на последниот натпревар од сезоната против Сампдорија дома од 18:30 часот.

реклама

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Доларот зајакна, еврото ослабе

Read more

Оградата од мостот во Автокоманда падна врз две возила

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Фудбал

Копа Америка: Мексико славеше, го видовме и првото големо изненадување

Read more

Навивач на ЕУРО платил 60 евра за да гледа во столб

Read more

Дали ќе чекаме упадите на навивачи на терен да станат опасни?

Read more

Клубот на Даку најави казна по пцовките кон Македонците на ЕУРО

Read more
 

Спорт

Копа Америка: Мексико славеше, го видовме и првото големо изненадување

Читај повеќе

Навивач на ЕУРО платил 60 евра за да гледа во столб

Читај повеќе
  • filter

Дали ќе чекаме упадите на навивачи на терен да станат опасни?

Читај повеќе

Клубот на Даку најави казна по пцовките кон Македонците на ЕУРО

Читај повеќе

Фудбалерите на Данска ги одбија покачувањата за да земаат иста плата со фудбалерките

Читај повеќе

Нема спиење за фудбалските фанови од вечерва: Почнува Копа Америка

Читај повеќе

Три возбудливи натпревари денеска на ЕУРО: Дерби Шпанија-Италија, Србија на поправен

Читај повеќе

Суперѕвездата на Бостон со нов најскап договор во историјата на кошарката

Читај повеќе
  • play_arrow

Даку ги пцуеше Македонците по мечот со Хрватска

Читај повеќе