Лига Европа

Елмас го постигна единствениот гол во поразот на Наполи во Москва

Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас го постигна единствениот гол за Наполи во поразот на италијанската екипа вечерва во Москва од Спартак со 2:1 (2:0) во рамки на петтото коло од групата Ц во Лига Европа.

За актуелниот лидер во Серија А ова е трет пораз во натпреварувањата сезонава, имаше еден минатата недела во италијанското првенство против Интер и два во Лига Европа од московски Спартак.

Домаќините поведоа во 3 минута од пенал преку Александер Соболев, a во моментите кога Наполи беше блиску до израмнување на резултатот, Соболев со вториот гол вечерва (28 минута) му донесе водство на Спартак од 2:0.

Наполи го преполови водството на домаќините во 64 минута преку Елмас, а македонскиот репрезентативец во завршните моменти од натпреварот имаше одлична шанса за втор гол, но чуварот на мрежата на Спартак спречи израмнување.

На табелата водат Наполи и Спартак со по седум бодови, Легија има шест, а Лестер три бодови. 

Тагови
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Фудбал

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Read more

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Read more

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Read more

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Читај повеќе

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Читај повеќе

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Читај повеќе

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Читај повеќе

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Читај повеќе

Вечерва се доделува Златната топка: Кој ќе ја освои?

Читај повеќе

Јунајтед го назначи Рангник за привремен тренер

Читај повеќе

Медведев: Ѓоковиќ треба да чести вечера

Читај повеќе
  • play_arrow

Варварска ММА борба: Удирал онесвестен противник, навивачите згрозени

Читај повеќе