УЕФА ЛИГА ЕВРОПА 2020/21

Елмас и понатаму позитивен на корона, го пропушта дуелот со АЗ

Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо соопшти дека нема да може да смета на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас затоа што тој сè уште е позитивен на коронавирусот.

– Желињски и Елмас се позитивни 21 ден, ќе треба да работат напорно за да се вратат во идеална форма, изјави тренерот пред дуелот со АЗ во Лига Европа.

Холандскиот тим пак има дури 13 позитивни случаи на коронавирус, но натпреварот ќе се игра.

Мечот од групата Ф на „Сан Паоло“ е на програма в четврток од 18:55 часот.

URL
Тагови
реклама

Симптомите на COVID-19 се јавуваат по овој редослед

Read more

Од COVID-19 почина заменик-градоначалникот на Скопје Енвер Малиќи

Read more

Пејџ Вулен: Instagram убавица која лови неверни мажи

Read more

Низ фотографии: Пеколни температури во Австралија

Read more

Фудбал

Конте: Само победа над Борусија Менхенгладбах нè остава во игра

Read more

Историски преседан во Лигата на шампиони

Read more

Балотели близу до нов клуб: „Овде би го дочекале како Марадона“

Read more

Кога на Клоп ќе му „пукне филмот“ со новинарите

Read more

Спорт

Конте: Само победа над Борусија Менхенгладбах нè остава во игра

Читај повеќе

Историски преседан во Лигата на шампиони

Читај повеќе

Балотели близу до нов клуб: „Овде би го дочекале како Марадона“

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога на Клоп ќе му „пукне филмот“ со новинарите

Читај повеќе
  • play_arrow

Солзи и гордост: Како играчите на Бока прославија гол пред ќерката на Марадона?

Читај повеќе
  • play_arrow

27 секунди пекол: Вистинско чудо е како Грожан преживеа

Читај повеќе
  • play_arrow

10 најконтроверзни сопственици на фудбалски клубови

Читај повеќе

Лекарот на Марадона под истрага заради можно убиство од небрежност

Читај повеќе
  • play_arrow

Грожан преживеа страшна несреќа на трката во Бахреин

Читај повеќе