Ем лоши, ем опасни: Најлошите совети за секс

Интернетот е преполн со совети за секс, но во пракса некои од нив воопшто не се корисни, туку напротив се прилично штетни. Подобро е да не експериментирате, дури и кога некои од нив звучат привлечно.

1. Што погласно, толку подобро

Многу жени се обидуваат што поинтензивно да викаат во текот на сексот, за партнерот да не се сомнева во нивното задоволство. Но, сепак, не мора да викате гласно и без прекин. Доволни се повремени гласни воздишки, бидејќи ако вам ви е добро, тогаш истото го чувствува и партнерот. Ретко ќе импресионирате некого со постојаното викање и стенкање како глумица од порно филмови.

2. Гребаници и модринки

Доказ дека сте страсни, клише кое и многу женски списанија го препорачуваат. Секако дека во текот на страстен секс се случува премногу да ја стиснете неговата кожа, но црвените линии од долги нокти немаат никаква врска со уживањето. Баш напротив.

3. Јавнете го и скокајте високо

Уште еден смешен совет, постои мислење дека ако жената скока брзо кога е над мажот, тој повеќе ужива. Но при ова постои опасност од прелом на гениталниот орган. Во оваа поза подобро е воопшто да не станувате туку едноставно да го движите телото напред и назад.

4. Ставете врел чај во уста

Уште еден смешен духовит сексуален совет е да ставите врел чај или кафе во уста пред орален секс. Велат дека разликата во температурата на партнерот ќе му овозможи незаборавно искуство. Ова може да доведе до воспаление на мекото ткиво на интимната зона.

5. Грицкање на ушите

Голем број нервни завршетоци се концентрирани на ушите. Кај повеќето луѓе ова е најсилната ерогена зона, но во текот на сексот, поради интензитетот на триење, грицкањето уши може да биде многу болно.

реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

До СЗО стигна пријава за забрзана регистрација на вакцината Спутник V

Read more

Погледнете што може да направи камера од 3.200 мегапиксели

Read more

Љубов и секс

Како да знаете дали некој флертува со вас?

Read more

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Read more

Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Read more

Пет начини на кои сексот ве разубавува

Read more

Магазин

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Подемот и падот на Ден Билзеријан – Кралот на Instagram

Читај повеќе

За спомен од корона - поштенски марки од тоалетна хартија

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов Гинисов рекорд за најголема фонтана

Читај повеќе

Загадувањето на воздухот ја зголемува смртноста од КОВИД за 15 проценти

Читај повеќе

10 начини на кои пандемијата ќе ги промени луѓето и човештвото

Читај повеќе

Предлог за читање: „1984“ од Џорџ Орвел

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои најмногу зеленеат од љубомора

Читај повеќе
  • play_arrow

Пробајте го најстариот рецепт за палачинки

Читај повеќе