Емилија Кларк ќе глуми во серијата „Secret Invasion“

Ѕвездата од „Game of Thrones“, Емилија Кларк ќе глуми во новата серија од филмскиот универзум на Marvel - „Secret Invasion“.

Сè уште не е познато која улога ќе ја толкува Кларк. Серијата ќе има 6 епизоди и ќе биде во продукција на Disney+. Правена е според истоимената серија на стрипови со суперхероите од „X-Men“, „Fantastic Four“ и „The New Avengers“.

Обожавателите на Marvel едвај чекаат да дознаат кој ќе биде вистински, а кој лажен во вселената.

Сè уште не е познато кога ќе започнe снимањето на серијата.

реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Жена од Мали роди девет бебиња – пет девојчиња и четири момчиња

Read more

Филм & ТВ

Netflix пушти трејлер за научно фантастичниот „Awake“

Read more

Најдобрите 10 цитати од „Star Wars“

Read more

Наскоро завршува снимањето на последната сезона на „La casa de Papel“

Read more

Одбран најсмешниот филм на сите времиња, дали се согласувате?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Netflix пушти трејлер за научно фантастичниот „Awake“

Читај повеќе

Јубилејниот 20-ти „OFFest“ одложен за ноември

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите 10 цитати од „Star Wars“

Читај повеќе

Наскоро завршува снимањето на последната сезона на „La casa de Papel“

Читај повеќе
  • play_arrow

Одбран најсмешниот филм на сите времиња, дали се согласувате?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ченинг Тејтум: Мора да станам подобар актер за да не бидам постојано гол

Читај повеќе

Ќе се снима „Scarface and the Untouchable“, серија за Ал Капоне и Елиот Нес

Читај повеќе
  • play_arrow

Marvel објави датуми и наслови на нови филмови до 2023 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најмрачни моменти во „Star Wars“

Читај повеќе