Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Фановите на „Game of Thrones“ сигурно со нетрпение очекуваа да ја видат Емилија Кларк во акција.

Кларк (33) се врати со улога во хорор, за првпат во кариерата.

Хорор антологијата „Murder Manual“ беше најавена како серијал од осум морничави, страшни поглавја. Сите епизоди раскажуваат различи приказни, но продуцентите тврдат дека сите се поврзани на некој начин и ги повикаа гледачите внимателно да гледаат и да ја бараат поврзаноста.

Ликот на Кларк се појавува во сегментот „Shackled“ што актерката првично го сними како краток филм во 2012 година. Малу е жена која ја прогонуваат сеќавањата на сопругот и ќе се најде во заложништво на циркуска трупа.

Во серијата што е достапна на Amazon играат и Хедли Фрејзер, Силвија Панаконе, Марија Олсен и Брајан Менли Дејвис. Меѓу режисерите се вбројуваат Мајкл Ескобедо, Кели Халмарк, Мет Њутон, Сем Н. Пауел, Тони Тиканен и Нур Вази.

Remote video URL
реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Сабота и недела неработни, породилно отсуство 1 година и зголемување на минималната плата, бара ССМ

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Како заштитната маска да биде уште побезбедна?

Read more

Филм & ТВ

Наја Ривера најверојатно се удавила, потрагата продолжува

Read more

Семејно советување ги подобри односите меѓу Бред Пит и Анџелина Џоли

Read more

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Read more

Сцена

  • play_arrow

Новиот мак-рок бенд „Mayday“ ја објава својата прва нумера

Читај повеќе

Џез концерт на отворено во Сули ан: Today it’s all about jazz

Читај повеќе

Наја Ривера најверојатно се удавила, потрагата продолжува

Читај повеќе

Семејно советување ги подобри односите меѓу Бред Пит и Анџелина Џоли

Читај повеќе
  • play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов сингл на Љубојна  - „Љубов по Татунчо“ за македонскиот филм „Стела“

Читај повеќе
  • play_arrow

Џони Деп на суд се бори против клевета - не ја тепал бившата

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите филмови во 2020, досега

Читај повеќе