„Emily in Paris“ – нова Netflix серија од креаторите на „Sex and the City“

Дарен Стар, извршниот креатор на популарните серии „Younger“ и „Sex and the City“, фрли око на нов град – Градот на светлината.

Во новата серија „Emily in Paris“, хероината која ја игра Лили Колинс ќе се пресели во Париз по работа, а таму ќе почнат да ѝ се мешаат личниот и деловниот живот.

Емили е млада жена во нејзините 20-ти и ќе се пресели од Чикаго во Париз со нејзината работа во светот на маркетингот.

Од новата романтична комедија на Netflix може да очекуваме многу мода, симпатични момци и секси заплети.

„Не доаѓаш во Париз за да бидеш добра девојка“ е репликата што сме сигурни дека ќе стане култна од серијата со 10 полчасовни епизоди во првата сезона.

„Emily in Paris“ ќе има премиера на Netflix на 2 октомври.

Remote video URL
Тагови
реклама

Филм & ТВ

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Read more

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Read more

Доделени наградите на 19. Синедејс

Read more

Marvel ги одложи премиерите за следната година

Read more

Сцена

  • play_arrow

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Читај повеќе
  • filter

Доделени наградите на 19. Синедејс

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Џеј Ло и Малума со секси спот за песните „ Pa Ti + Lonely“

Читај повеќе

Marvel ги одложи премиерите за следната година

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Читај повеќе

Ќе се снима продолжение на славниот „The Passion of the Christ“

Читај повеќе

„Синеплекс“ повторно ги отвора киносалите

Читај повеќе
  • play_arrow

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Читај повеќе