„Emily in Paris“ – нова Netflix серија од креаторите на „Sex and the City“

Дарен Стар, извршниот креатор на популарните серии „Younger“ и „Sex and the City“, фрли око на нов град – Градот на светлината.

Во новата серија „Emily in Paris“, хероината која ја игра Лили Колинс ќе се пресели во Париз по работа, а таму ќе почнат да ѝ се мешаат личниот и деловниот живот.

Емили е млада жена во нејзините 20-ти и ќе се пресели од Чикаго во Париз со нејзината работа во светот на маркетингот.

Од новата романтична комедија на Netflix може да очекуваме многу мода, симпатични момци и секси заплети.

„Не доаѓаш во Париз за да бидеш добра девојка“ е репликата што сме сигурни дека ќе стане култна од серијата со 10 полчасовни епизоди во првата сезона.

„Emily in Paris“ ќе има премиера на Netflix на 2 октомври.

Remote video URL
Тагови
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Филм & ТВ

Погледнете го трејлерот за новата серија на Netflix – „The Innocent“

Read more

Бенедикт Камбербач мисли дека бил нулта ковид пациент

Read more

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Read more

На Netflix доаѓа серија за еден од најпознатите сериски убијци

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата серија на Netflix – „The Innocent“

Читај повеќе

Бенедикт Камбербач мисли дека бил нулта ковид пациент

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Читај повеќе
  • play_arrow

На Netflix доаѓа серија за еден од најпознатите сериски убијци

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 грешки во „Twilight“ филмовите

Читај повеќе
  • play_arrow

50 работи кои веројатно не ги знаете за „Dexter“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен вториот трејлер за „Cruella“ со Ема Стоун како негативец

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе трејлер за новата серија „Jupiter's Legacy“

Читај повеќе
  • filter

Девет филмови што не може да ги изгледате докрај

Читај повеќе