„Emily in Paris“ обновена на уште две сезони

Само две и пол недели откако гледачите ја проголтаа втората сезона на „Emily in Paris“  без да остават ниту трошка кроасан зад себе, стриминг платформата Netflix соопшти дека серијата е обновена за уште две сезони.

Романтичната хумористична серија создадена од Дарен Стар, човекот кој стои зад „Sex and the City“, сега ќе ја следи Емили (Лили Колинс) низ третата и четвртата сезона од серијата, по одличниот успех на првите две сезони.

Иако Netflix не ги објавува податоците за гледаноста, наведе дека новата сезона на серијата е на врвот на глобалната топ 10 листа во 94 земји, со 107,6 милиони прегледани часови во првите пет дена од објавувањето. Првата сезона на серијата беше најгледаната комедија на платформата за 2020 година.

Иако досега серијата, како што кажува самото име, се одвиваше претежно во Париз (со повремени излети до Сен Тропе или живописните лозја на Шампањ), минатата сезона ги остави гледачите во неизвесност. Сега кога е најавено обновувањето, останува прашањето: дали сепак Емили ќе остане во Париз? Иако можеби сè уште не го знаеме одговорот на тоа конкретно прашање, идејата за „Емили во Чикаго“ го нема истиот примамлив призвук.

Во интервју за Vogue Australia претходно оваа година, Лили Колинс зборуваше за по малку дрскиот карактер на нејзиниот лик и за тоа колку таа се смета за среќна што ја добила улогата.

„Емили се мотивира од работата, таа е страсна, решителна, бистра, смела, весела, малку очигледна и секогаш своја без пардон“, резимира Колинс.

Каде и да пристигне Емили, може да се претпостави дека заплетканите романси со многу драма и смелите модни моменти - кои оваа сезона беа поизразени од кога било - ќе продолжат.

Тагови
реклама

Што следи по омикрон и кога конечно ќе заврши пандемијата?

Read more

Надал се пласираше во четвртфинале, Ѓоковиќ дозна одлична вест

Read more

Од женски агол: Пет вистини за сексот кои никој не ви ги кажал

Read more

Чаша вода наутро на празен стомак? Да, само под еден услов

Read more

Филм & ТВ

Ник Џонас и Пријанка Чопра станаа родители со помош на сурогат мајка

Read more

Netflix почнa со снимање на втората сезона на „Squid Game“

Read more

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Џеф Безос ги објави насловот и трејлерот за серијата „The Lord of the Rings“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот македонски филм „Мими“

Читај повеќе

Почина Аки Рахимовски

Читај повеќе

Ник Џонас и Пријанка Чопра станаа родители со помош на сурогат мајка

Читај повеќе

Netflix почнa со снимање на втората сезона на „Squid Game“

Читај повеќе
  • play_arrow

Расплаканата Адел ги откажа концертите во последен миг

Читај повеќе
  • play_arrow

Боно призна: Се срамам од повеќето песни на U2

Читај повеќе
  • play_arrow

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеф Безос ги објави насловот и трејлерот за серијата „The Lord of the Rings“

Читај повеќе
  • play_arrow

Џим Кери наполни 60 години и порача: Стар сум, ама секси

Читај повеќе