Еминем ги одбил катарските милиони за настап на Мундијалот

Катарците се обиделе преку 50 Сент, инаку пријател на Еминем, да го убедат славниот рапер да одржи свој настап на Мундијалот.

Во интервју за емисијата „Big Boy's Neighborhood“ на радио Real 92.3, славниот американски рапер 50 Сент на јавноста ѝ откри дека неговиот колега Еминем одбил баснословна понуда од Катар за настап на една од церемонииете на отворањето или затворањето.

Катарците биле воодушевени од настапот на 50 Сент и Еминем на полувремето од минатиот Супербоул во Лос Анџелес, па за зделката понудиле вкупно 9 милиони долари.

„Ме контактираа поради Супербоулот. Еден милион требаше да добијам јас за посредувањето, а 8 требаше да добие Еминем. Неговиот менаџер ја одби понудата: рече дека ќе биде залудне да го прашува“, откри 50 Сент.

Нити големата сума пари, ниту долгото пријателство со 50 Сент не успеале да го убедат популарниот Слим Шејди, кој како други пијачи, меѓу кои и Дуа Липа, одлучија да го бојкотираат Мундијалот во Катар.

На церемонијата на отворањето се појавија Морган Фримен и Гамин Ал-Муфта, додека настап имаа членот на јужнокорејскиот бенд BTS, Џанкук, како и домашниот пејач Фахад Ал Кубајси. На затворањето настапија пореториканскиот пејач Озуна и францискиот рапер Жим, а настап имаа и Канаѓанката Нора Фатехи, емиратскиот музичар Балкис, Ирачанката Рахма Риад и Мароканецот Манал.

Химните на двете репрезентации во финалето ги изведоа аргентинската поп ѕвезда Лали Еспосито и египетската мецоспоранка Фара Ел-Дибани.

реклама

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Надзорните камери на трговскиот во Харков го снимија моментот на нападот, 16 мртви

Read more

Која храна треба да ја јадеме често за природно зајакнување на имунитетот?

Read more

Зелката е новата суперхрана на годината

Read more

Музика

Селин Дион низ солзи зборуваше за ретката болест: Ако не можам да одам, ќе ползам

Read more

Во тек е конкурсот за наградата „Милан Младеновиќ 2024“

Read more

„Исплива“ видео: Дали победата на Немо на Евровизија беше наместена?

Read more

Андријана Јаневска: По ова издание на Евровизија, донесов правилна одлука што не прифатив да ја претставувам Македонија

Read more
 

Сцена

Трејлерот за новиот филм со Блејк Лајвли е прегледан повеќе од 222 милиони пати

Читај повеќе
  • play_arrow

Селин Дион низ солзи зборуваше за ретката болест: Ако не можам да одам, ќе ползам

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв тизер со Лиам Хемсворт како Witcher, сите го коментираат истото

Читај повеќе
  • filter

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Читај повеќе

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Читај повеќе

The Rock изгледа непрепознатливо во неговата нова улога

Читај повеќе
  • play_arrow

Новинар ја изненади Ема Стоун кога ѝ се обрати со вистинското име

Читај повеќе
  • play_arrow

Филмот за Доналд Трамп разгоре контроверзии во Кан

Читај повеќе