Еминем објави нов албум

Деветтиот студиски албум „Revival“, кој доаѓа како продолжение на „Marshall Mathers LP2“ од 2013 година, сега е објавен, а го одбележаа бројните колаборации на Еминем со колегите.

Меѓу нив, се издвојува соработката со Бијонсе на песните „Walk on water“ и „Untouchable“, која веќе се покажа како исклучителна, бидејќи и двете песни забележаа голем успех.

Покрај со Бијонсе, на новиот албум Еминем соработуваше и со Ед Ширан, Алиша Киз, „X Ambasadors“, Скајлар Греј, Келани, Пинк и Фрешер.

реклама

Музика

9 август 1986, последниот концерт во живо на „Квин“ со Фреди Меркјури

Read more

Руски рапер пронајден исечен на парчиња во замрзнувач

Read more

Дуа Липа најави нов сингл со Мадона и Миси Елиот

Read more

Среќен роденден, Џенифер Лопес

Read more

Нови видеа

play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more
play_arrow

Десет начини како да зготвите модар патлиџан

Read more
play_arrow

Далеку од дрим-тим: Најлошите фудбалери кои освоиле ЛШ титула

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри борбени сцени со Киану Ривс

Read more
play_arrow

Либанските демонстранти како тенисери го враќаа солзавецот кон полицијата

Read more
play_arrow

Пеле Vs. Марадона – Сѐ што не сте знаеле за ривалството на двајцата фудбалски великани

Read more
play_arrow

Најопасното маче на светот

Read more
play_arrow

Пет утрински навики со кои побрзо ќе слабеете

Read more
play_arrow

Кои се седумте фудбалери со нула голови сезонава?

Read more
play_arrow

Видра скокна на брод бегајќи од орка кит

Read more
play_arrow

Голема експлозија и во Русија

Read more