Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Вашата емоционална интелигенција не е ценење на тоа колку вредите, туку е резултат на типот на учење и пример за емоционална интелигенција до кои сте имале пристап.

Без разлика во која фаза од Вашето патување низ емоционалната интелигенција се наоѓате сега, свесноста за нештата што ги помислуваме и кажуваме може да ни помогне да имаме поголема контрола врз нашиот ум, емоции и на крај – живот.

Терапевтката Џулија Кристина споделува кои фрази нема да ги слушнете од емоционално интелигентни луѓе.

реклама

Живот

Обожавате хорор филмови? Веројатно подобро се справувате со пандемијата

Read more

Ана Винтур се разведува по 16 години брак

Read more

Какви ефекти имаат цртаните филмови врз децата?

Read more

Работата од дома ве „убива“? Со овие вежби ќе се вратите во живот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како изгледа кивањето во забавена снимка?

Read more
play_arrow

Што се случува кога некој ќе умре во вселената?

Read more
play_arrow

Астронаутите од МВС се вратија на Земјата по 196 дена во вселената

Read more
play_arrow

Еднонога патка учи повторно да оди

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „The Life Ahead“ со Софија Лорен

Read more
play_arrow

Утрински вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Храна за слабеење: Пет рецепти за вкусен појадок

Read more
play_arrow

Британската војска претстави нано-дрон од 190 грама што ќе патролира на воено поле

Read more
play_arrow

Астро лекции: Што е Суперземја?

Read more
play_arrow

Погоди ги маскотите со Арсен Венгер

Read more
play_arrow

Базиран на вистинска приказна - погледнете го трејлерот за „All My Life“

Read more
play_arrow

Не си играј со времето: Фејл компилација

Read more