Енди Мареј и сопругата Ким добија трето дете

Енди Мареј и неговата сопруга Ким Сиарс минатата недела го добија нивното трето дете, потврди дедото на славниот тенисер.

Во разговор за The Scottish Sun, Рој Ерскин кажа дека двојката добила син.

„Уште не знаеме како ќе се вика, имам видено само фотографија. Мило ми е што сѐ заврши добро и што мајката и бебето се одлично“, рече Ерскин.

Мареј и Сиарс веќе ги имаат ќерките Софија (3) и Иди (2).

Во интервју за The Times Мареј (32) претходно потврди дека ќе направи кратка пауза во кариерата за да се подготви за доаѓањето на третото дете.

„Дефинитивно ќе имам помалку време за кариерата, со сопругата ќе бидеме прилично зафатени со три деца помали од четири години. Ќе се обидам да бидам што е можно поприсутен следната година, но знам дека тенисерската кариера нема да ми трае засекогаш, така што ќе мора да има рамнотежа меѓу приватниот живот и работата“. Рече тој.

Мареј и Сиарс се заедно откако се запознале во тинејџерските денови на американскиот турнир Самер Опен 2005 година. Се венчаа во 2015 година.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Што се знае за полицаецот кој го уби Џорџ Флојд?

Read more

Мухамед Зекири со сопругата и ќерката се хоспитализирани со COVID-19

Read more

Тенис

Федерер и Кербер на турнир на трева во Берлин

Read more

Тенисерот Басилашвили уапсен за семејно насилство

Read more

Среќен роденден, Новак Ѓоковиќ

Read more

70.000 евра за вечера со атрактивната Бушар

Read more

Спорт

  • play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Читај повеќе

МЗТ до КФМ: Парите назад или кривична

Читај повеќе

Фудбалски рекордер: Украински клуб има 25 заразени со COVID-19

Читај повеќе

И после Ибра, Ибра

Читај повеќе

Карагер: Обамејанг е премногу добар за Арсенал

Читај повеќе
  • play_arrow

Холанд може да го пропушти мечот со Херта поради повреда

Читај повеќе
  • play_arrow

Фан на Барса направи видео компилација со „најдоброто“ од Роналдо

Читај повеќе

Барса сокрилa дека има пет играчи со коронавирус

Читај повеќе

ФИФА повика на здрав разум при санкционирањето на фудбалери кои бараат правда за Џорџ Флојд

Читај повеќе